okt 22, 2020

Rozhovor s Martinom Mečiarom

 

 

 

Vedenie ŠKF Sereď vo veľkom zbrojí – najnovšou posilou klubu sa stal Carlos Alberto Ibargüen Hinojosa z Kolumbie. Ešte predtým do Serede prišli viacerí hráči, medzi nimi aj hviezdny Álvaro Pereira, bývalý reprezentant Uruguaja, ktorý by mal v klube zastávať post ľavého obrancu. Nevedno, kedy sa dostane do plnej formy, jedno je však isté – na tomto poste je v kádri enormný pretlak. Jedným z ľavých obrancov mužstva je aj „domáci“ Martin Mečiar, sereďský srdciar, ktorý okrem konkurencie musel v nedávnom období riešiť aj svoje zranenie. Už je však fit a s priaznivcami ŠKF sa podelil o niektoré názory.

 

Pochopiteľne, na úvod nás zaujímalo, ako videl zápas na Slovane, ktorý sme v sobotu prehrali 0:3. Martin do zápasu nastúpil v 82. minúte. „Príprava na tento zápas bola štandardná, podobná, ako aj na iné zápasy. Náš zámer bol jasný, a to uchmatnúť na Slovane nejaký bod, uspieť našou hrou, čo sa nám, bohužiaľ, celkom nepodarilo,“ hovoril na úvod rozhovoru a pokračoval. 

 

„Prvá minúta stretnutia zásadne ovplyvnila zápas. Nastala sporná situácia, v ktorej Ratão nedovolene atakoval nášho Adama Moronga a následne sme dostali gól. Nepovedal by som ani, že to bola sporná situácia, ale skôr jasný faul. Priebeh zápasu bol od tohto momentu ťažký, Slovan sa dostal okamžite do zápasu, a to bolo vidieť. Druhý polčas sme našu hru zlepšili, ale po horšom prvom polčase to na body nestačilo. Musíme sa vrátiť k našej hre, ktorá nás zdobila a priniesla body,“ ponúkol recept na úspech.

 

Momentálne ťaháme 5-zápasovú sériu bez víťazstva. Počas nej sme si pripísali 3 body za remízy a 2 prehry. Aktuálne sme na 7. priečke v tabuľke Fortuna ligy, iba o bod pred našim najbližším súperom, ViOn-om Zlaté Moravce, s ktorým sa stretneme v sobotu v zápase s úvodným výkopom o 17:00.  „ViOn je nepríjemný súper, ktorý je však určite zdolateľný. Musíme sa, ale vrátiť k našim silným stránkam a vyvarovať sa chybám v defenzíve, to bude cesta k prípadným trom bodom. Súpera sme si už rozobrali a podľa toho sa zodpovedne pripravujeme. Náš zámer v tomto zápase nemôže byť iný, ako víťazstvo,“ hovoril rozhodne.

 

Výkonnostne to nie je zlé, ale výsledkovo nás tlačí topánka. Prestali sme víťaziť. Uvedomujú si to aj hráči v kabíne, ktorí, podobne ako Martin, chcú čakanie na trojbodový zisk prelomiť.  „Tak, ako sme predtým ťahali šnúru bez prehry, tak teraz ťaháme šnúru bez víťazstva. Taký je futbal. Nezostáva nám nič iné, iba ďalej makať, trénovať a výsledky sa znovu dostavia. Našu doterajšiu sezónu by som rozdelil do dvoch častí – prvá bola veľmi úspešná, kedy sme boli v tabuľke hore, tá druhá je zas horšia, ale každá séria sa raz končí!“

 

Martin Mečiar ťahá tretiu desiatku ligových štartov. Svoj jediný ligový gól dosiahol na jar v domácom súboji proti Pohronie, keď v 82. minúte z priameho kopu vyrovnával na konečných 2:2. V tom súboji bol aj premiérovo vo Fortuna lige vylúčený. Teraz, ak chce zbierať ďalšie ligové minúty, musí sa zdatne popasovať s konkurenciou. „Nuž, povedal by som, že konkurencie je viac, než dosť. Musím sa však s tým zdravo pobiť, futbal je nevyspytateľný, uvidíme čo príde. Snáď sa mi už budú vyhýbať zranenia, ktorých som mal viac než dosť v posledných mesiacoch.“ Aké bolo to posledné?  „Pociťoval som bolesť chrbta, ktorá sa tak vystupňovala, že som prakticky nebol schopný bežných vecí a z chrbta som mal nakoniec problém aj so svalom na stehne, takže všetko sa zhoršilo. Už som však v poriadku a môžem trénovať aj hrať,“ zvestoval veselú správu.

 

Na záver rozhovoru nám prezradil aj čosi o sebe.  „Bývam kúsok od Serede v dedine Šintava. Mám priateľku Katku a dve deti – Tamarku a Oliverka. Svoj voľný čas trávim s rodinou a keď to všetky okolnosti dovolia, rád vybehnem k vode na ryby. Obľúbené jedlo nemám, musí byť však chutné, potom mi je jedno, aké mám na stole pred sebou. Obľúbený klub či futbalistu tiež nemám, proste fandím futbalu ako takému. Môj futbalový sen je úplne jednoduchý, chcem, aby ma futbal robil šťastným a čo príde, uvidíme,“ zakončil hráč s číslom 5 na drese, Martin Mečiar.

 

 

Autor: Miroslav Čief

 

Foto: Miro Gasidlo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.