nov 13, 2020

Álvaro Pereira: Chcem v Seredi niečo zanechať

 

 

Jeho celé meno je Álvaro Daniel Pereira Barragán. Narodil sa v Montevideu a má za sebou skvelé kariérne zastávky – Inter Miláno, FC Porto či španielske Getafe. 28. novembra 1985 narodený hráč, 83-násobný reprezentant Uruguaja, za ktorý hral na MS 2010 a MS 2014 a 3-krát na Copa America, ktorú v roku 2011 aj vyhral, je priam neuveriteľnou posilou pre náš klub. Ešte nikdy v histórii sa nestalo, aby v ŠKF Sereď pôsobil tak hviezdy hráč.

 

 

Álvaro Pereira je hráč ovenčený úspechmi. Síce zanedlho bude mať 35 rokov, je plný síl, kvality a skúsenosti. Vo svojej kariére ešte nepovedal posledné slovo a rád by sa futbalom bavil a zažil nejaký úspech. Aj preto kývol na ponuku zo Slovenska a prišiel do ŠKF Sereď. „Na Slovensko som prišiel, pretože verím, že tunajšia liga má dobrú kvalitu a má potenciál posunúť sa medzi najlepšie v Európe. Som rád, že som sa mohol vrátiť do Európy. Budem sa snažiť čo najskôr adaptovať. Cítim sa tu dobre, v Seredi sa mi páči,“ hovoril pri svojej prezentácii. 

 

 

O Slovensku pred svojim príchodom toho veľa nevedel. Aj keď niečo predsa. „Mám šťastie, že mám veľmi dobrého priateľa – Waltera Gargana, ktorý so mnou hral v uruguajskej reprezentácii. Po jeho boku je sestra Mareka Hamšíka. S Walterom som sa rozprával o Slovensku, o tom, čo ma tu čaká. Dal mi nejaké indície a rady, takže som pripravený.“

 

 

V kabíne ho privítali s otvorenou náručou. Naši hráči boli len radi, že medzi sebou majú tak hviezdneho hráča. „Myslím si, že ma prijali s rešpektom a úplne v pohode. Futbal je profesia, v ktorej často meníte kolektív okolo seba a aj krajiny. Ja som na to zvyknutý a môžem povedať, že urobím maximum, aby som tímu pomohol aj na ihrisku,“ hovoril.

 

 

S klubom by rád zažil nejaký úspech: „Chcel by som, aby sa tu raz na mňa spomínalo v dobrom a aby som tu niečo zanechal. Určite by som nechcel, aby sa na mňa spomínalo tak, že som len prišiel na dovolenku. Verím, že pomôžem k tomu, aby sa vybudovali základy, na ktorých sa bude klub možno o pár rokov hrať v európskych pohároch. Bolo by to super pre históriu sereďského klubu.“ Ako sa mu páči v meste? „Dobre. Najdôležitejšie nie je to, či ste v Paríži alebo v Londýne, ale ako sa tam, kde ste, cítite, Ja sa cítim v Seredi dobre,“ zakončil Alvaro. 

 

 

Álvaro Pereira v Seredi je priam neskutočná vec. Privítať tak skúseného a úspešného hráča medzi nami je priam zázrak. Áno, Álvaro je už na sklonku svojej kariéry, od roku 2016 bol mimo Európy (naposledy pôsobil v River Plate Asunción), ale stále má čo ponúknuť. Futbalovo i ľudsky. Pre niekoho sa možno jeho angažovanie bude zdať ako luxus, keďže na ľavú stranu obrany máme viacero možností, koho postaviť ( Hučko, Slaninka, Mečiar), manažment ŠKF však zaiste vedel, do čoho ide a čo Pereirovým anagažovaním zamýšľal. V začiatkoch mu môže chýbať herná prax, veríme však, že sa čo najskôr aklimatizuje a zohrá s tímom. Vo Fortuna lige už debutoval v zápase v Zlatých Moravciach, keď do hry nastúpil v 83. minúte. Veríme, že fanúšikovia sa tešia na jeho ďalšie výkony, ktoré, dúfame, budú pozitívne a do konca jesene nám napomôžu k získaniu  množstva bodov. Álvaro, nech sa ti u nás darí!

 

 

Autor: Miroslav Čief

Foto: Jozef Bedej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.