nov 30, 2020

Bankole Adekuoroye ponúka recept na výsledkový obrat

 

 

 

Nezvládli sme ďalší ligový zápas. Primárne výsledkovo. V prvom polčase proti AS Trenčín ani herne. V druhom sme sa citeľne zlepšili, boli sme aktívnejší, ale to sme už prehrávali po vlastnom góle, ktorý si nešťastne strelil Bankole Olawale Adekuoroye. Toho tento okamih veľmi mrzel, no po stretnutí a prehre 0:1 ochotne odpovedal na niekoľko, aj nie príjemných otázok. Trebárs na tú, prečo vo Fortuna lige ťaháme už 9-zápasovú šnúru bez víťazstva. 

 

Trápime sa. Pomaly už na kosť. Zápas 15. kola proti AS Trenčín mohol byť pre nás odrazovým mostíkom ku krajším zajtrajškom celého klubu. Zápas sme však opäť nezvládli. Pritom nasadenie či chcenie našim hráčom nechýbalo. „Na zápas s Trenčínom sme sa pripravili dobre, no šťastie nebolo na našej strane. Ukázali sme však tímového ducha a aj napriek prehre sme všetci pripravení čeliť ďalším výzvam. Všetci vieme, že v živote je to tak, že raz ste hore, potom dole, nám sa momentálne nedarí. Ale verím, že do budúcnosti rozmýšľame vo víťaznom duchu a našu sériu čoskoro zmeníme,“ začal rozprávanie nigérijský futbalista.

 

Práve „Banky“, ako ho všetci familiárne volajú, bol „namočený“ v jedinom góle stretnutia, V 35. min po rohu Adama Tučného hlavičkoval vedno so stopérom AS Richardom Križanom a práve od jeho hlavy skončila lopta v sieti ŠKF. „Myslím si, že v prvom polčase sme boli trochu pod tlakom. Z toho vyplynul aj gól Trenčína, ktorý padol po odrazenej hlavičke odo mňa. Cítim sa na dne a bola to pre mňa najbolestivejšia vec zo zápasu. Bohužiaľ, už sa nám nepodarilo vyrovnať. Z našej strany prišli nejaké šance, ale momentálne nemáme to šťastie, aby sme zo zápasu získali 3 body. Chcem však pochváliť spoluhráčov, pretože sme bojovali aj teraz až do konca a ja verím, že v ďalších zápasoch vybojujeme dobré výsledky pre Sereď. Sme tím, držíme jeden pri druhom, sme stále spolu, aby sme si navzájom pomáhali a verím v zlepšenie tímu i nás samotných,“ pokračoval.

 

Už v stredu 2. decembra v dohrávke 12. kola sa predstavíme proti FC DAC 1904 Dunajská Streda. V Zlatých Moravciach nás čaká jeden z najťažších zápasov jesene proti mužstvu, ktoré nás v prvom zápase zdolalo 6:0. Zverenci trénera Bernda Storcka sú hlavne na ihriskách súperov mimoriadne silní, v kádri majú individuality ako Kalmár, Balič či Ramirez. Na druhej strane, nemáme veľmi čo stratiť, iba získať, a to môže byť naša zápasová výhoda. 

 

Ako to vidí náš defenzívny záložník? „V prvom rade si vážim tých hráčov, ktorých ste spomenuli, a áno, majú svoje individuálne schopnosti. Ale žiadny tím, vrátane nás, nie je nikdy dopredu porazený. Je to len otázka dôvery mňa a mojich spoluhráčov a našej mentality, ktorou chceme vyhrať. DAC sme už predtým porazili, vtedy, keď sme to najmenej čakali a môžeme to podľa mňa urobiť znova. Musíme podať výkon, ako keby nám išlo o život a bol to náš posledný deň na zemi. Verím, že s tímovým duchom ich dokážeme poraziť, aj oni sú len ľudia z mäsa a kostí. Musíme si však veriť a hrať tímovo s vierou v úspech.“

 

Kvíri a mátoží nás však dlhá, 9-zápasová šnúra bez víťazstva vo Fortuna lige. Tú dozaista cítiť. Ako z tejto situácie vyjsť, to je otázka, na ktorú musíme nájsť odpoveď. „Hm, to je trochu ťažká otázka, ale verím, že my hráči, realizačný tím a vedenie nie sú spokojní so vzniknutou situáciou. Som presvedčený, že by sme sa mali všetci spojiť a pridať v úsilí do ďalších snáh o návrat k víťazným zajtrajškom. Všetci by sme mali udržiavať nádej nažive a síce nemôžem hovoriť za všetkých hráčov, ale verím, že tím chce skutočne víťaziť. Musíme túto situáciu prekonať a vrátiť sa k tomu, čo nás zdobilo predtým. Verím, že sa tak stane a bude to zásadný obrat, len musíme zamerať svoju myseľ a myšlienky na ďalšie tri body zo zápasu s DAC Dunajská Streda, o ktoré budeme bojovať až do konca,“ zakončil rozhovor Bankole Olawale Adekuoroye.

 

 

Autor: Miroslav Čief

Foto: FB AS Trenčín 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.