nov 24, 2020

Mathew Yakubu: reprezentácia Nigérie ako dobrá skúsenosť

 

 

 

 

Kto by to niekedy povedal, že sa z ŠKF Sereď dá dostať do reprezentácie Nigérie? Všetky predsudky zbúral brankár Mathew Yakubu, ktorý sa z nášho klubu dostal do výberu svojej krajiny. Myslíme si, že úplne právom. Vo Fortuna lige debutoval v poslednom kole minulej sezóny, v Zlatých Moravciach. V tejto sezóne je už našou suverénnou brankárskou jednotkou a v nejednom zápase nás podržal skvelými zákrokmi. Niekedy pripomínajú skoky šelmy za svojou korisťou. Rodák zo Zarie a fanúšik Andreho Onanu nás dvomi vynikajúcimi zákrokmi udržal nad výsledkovou hladinou aj v poslednom súťažnom zápase, proti MFK Ružomberok (0:0). 

 

21 – ročného brankára sme po poslednom zápase oslovili so žiadosťou o rozhovor. Naša prvá otázka smerovala na stále „čerstvý“ zápas, proti MFK. „Bol to pre nás ťažký zápas. Nehrali sme zle, ale nebol som po jeho skončení veľmi šťastný, pretože som chcel, aby sme zápas proti Ružomberku vyhrali. Mrzí to, ale budeme naďalej tvrdo trénovať a naďalej tvrdo pracovať a pokúsime sa vyhrať ďalšie zápasy, ktoré nás do konca jesene čakajú,“ začal svoje rozprávanie. Hlavne na konci nás podržal skvelým zákrokom po zakončení Martina Regáliho. „Som rád, že som mužstvo podržal. Cítim sa dobre a skvele, pramenilo to z toho, ale myslím si, že to bola dobrá tímová práca. Opakujem, za bod sme radi, ale my sa budeme snažiť, aby sme čo najviac vyhrávali.“

 

Momentálne však nevyhrávame. Vo Fortuna lige ťaháme dlhú, už 8 – zápasovú šnúru bez víťazstva. Nevyhrali sme už viac ako 2 mesiace. To mužstvo musí pocítiť. „Tá šnúra bez víťazstiev pre nás nie je nič dobré. Budeme však naďalej tvrdo trénovať a pokúsime sa vyhrať už najbližší zápas. Nepadáme na duchu, vieme, že máme dobrý tím a všetci veríme, že toho dokážeme viac, ako doteraz. Musíme aj pomyselnému šťastiu ísť naproti,“ pokračoval v rozprávaní.

 

Najbližšie sa v nedeľu 29.11. 2020 v zápase s úvodným výkopom o 14:00 h predstavíme proti aktuálne poslednému celku tabuľky – AS Trenčín. Hrať sa bude v Žiline na umelej tráve a nečaká nás nič jednoduché. „Trenčín je náročný súper. Pamätám si na prvý zájomný zápas v tejto sezóne, v ktorom sme v Zlatých Moravciach remizovali 1:1. Bol to pre nás ťažký zápas. My však pred nedeľou zostávame pozitívni a našim cieľom bude zápas vyhrať. Rešpektujeme súpera, ale našim zámerom bude vziať si z tohto zápasu 3 body,“ hovoril.

 

V októbrovom asociačnom termíne si premiérovo obliekol na seba reprezentačný dres. Pozvánku do Nigérie dostal napriek tomu, že chytá „len“ Fortuna ligu a má na svojom konte len 14 zápasov. To je niečo priam neuveriteľné. A síce tréner jeho reprezentácie avizoval, že na tréningoch vyzerá skvele a dostane šancu aj v zápase, napokon ju nedostal. Ale nezúfa. „Bola to dobrá skúsenosť. Síce som nedostal šancu v zápase, ale nie som zlomený. Musím na sebe pracovať, dobre chytať za Sereď a verím, že za národný tím ešte budem chytať. Napriek všetkému to bola dobrá skúsenosť, verím, že nie posledná, pretože som mladý a tak dúfam, že som v reprezentácii Nigérie ešte nepovedal posledné slovo,“ vyhlásil jednoznačne. 

 

Mathew Yakubu, to je stále ešte novic medzi ligovou smotánkou. Priaznivci Serede o ňom nevedia ešte veľa, nezachytili sme, že by predtým poskytol médiám rozhovor. Opýtali sme sa ho teda, ako začal s futbalom. „S futbalom som začal v mladom veku. Skôr však, ako som sa stal brankárom, som bol útočník. Začal som v domácej nigérijskej akadémii, volala sa Pepsi. Odtiaľ som prestúpil do iného mesta a neskôr som začal chytať za reprezentáciu Nigérie do 20 rokov. Teraz som v Seredi a musím povedať, že som tu šťastný. 

 

Na záver nám povedal čo najviac o sebe. „Sereď je dobrý klub a jedna veľká rodina. Bývam v Seredi, najviac času trávim sledovaním filmov a čítaním. Najčastejšie som sám doma. Mojim najobľúbenejším jedlom je pražená ryža s kuracím mäsom. Mojim obľúbeným hráčom je brankár Andre Onana, súčasný brankár Ajaxu Amsterdam. Môj futbalový cieľ je jasný – chcel by som patriť medzi najlepších brankárov v lige a spolu s mužstvom si udržiavať dobrú tabuľkovú situáciu v súťaži. Nemyslím na veľké tímy, zameriavam sa na Sereď so snahou vyhrať pre tím čo najviac zápasov,“ zakončil náš rozhovor Mathew Yakubu.

 

 

Autor: Miroslav Čief

Foto: Jozef Bedej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.