nov 17, 2020

Rozhovor s posilou ŠKF Sereď Milošom Lačným

 

 

 

Vracia sa do starého – známeho prostredia. Podľa vlastných slov to vyzerá, akoby nikdy ani neodišiel. Do dresu ŠKF Sereď sa opätovne navlieka útočník Miloš Lačný, futbalový svetobežník, ktorý naposledy pôsobil v juhoafrickom AmaZulu. Bývalý hráč MFK Ružomberok, Sparty Praha, MŠK Žilina, Dundee United či Nemanu Grodno je novou posilou klubu, pripravený okamžite nastúpiť do súťažného diania. V ŠKF už pôsobil na jar 2019. 

 

 

Čo všetko ho prekvapilo po svojom príchode nám ozrejmil v našom rozhovore. Ako sám hovorí, v klube sa toho veľa nezmenilo. „Všimol som si, že je nové vedenie, takže som musel spoznať nových ľudí v našich kanceláriách. Ďalej som si všimol, že je v šatni nový reprák a chýbal mi tam Pali Penksa, inak ostalo všetko ako bolo. Dokonca mi ostalo i miesto v šatni, na ktorom som predtým sedával. Vôbec mi to neprišlo, ako keby som niekde bol, iba ako keby som sa vrátil po nejakej dovolenke naspäť. Super, ešte dokonca aj tréneri sa vrátili, takže všetci sme pokope. Sú tu však noví hráči, ktorých ešte nemám veľmi zmapovaných, ani neviem, ako sa volajú, čiže potrebujem čas, aby sme sa spolu zoznámili. Potom to bude oukej,“ hovoril nám v sobotu. 

 

 

Ako sa mu darilo v Južnej Afrike, v drese AmaZulu, ktorý si obliekal od januára 2020? „V Južnej Afrike sme mali strašne náročný rok. Začali sme veľmi dobre, hral som nejakých 6 zápasov, všetkých 90 minút a potom prišiel lockdown, ostal som zavretý na byte, nemohol som ísť ani domov, lebo nič nelietalo. Potom sa celý čas čakalo na to, či sa liga dohrá, nakoniec sa dohrávala. Boli sme následne v akejsi bubline, podobnej ako tej, akú mali v NHL. Boli sme na hoteli a náš režim vyzeral tak, že sme trénovali a hrali, trénovali a hrali a tak dookola. Všetko sme dohrali za mesiac, následne som odletel domov na Slovensko. Mrzí ma len, že po odchode trénera Jozefa Vukušiča som nedostával veľa herného priestoru, ale inak bolo všetko v pohode,“ pokračoval

 

 

V tomto roku však, aj kvôli prerušeniu súťaže, neodohral veľa zápasov. „Zápasovú prax som tento rok ani tak nemal, ale to nemení nič na tom, že som trénoval viac, ako kedykoľvek predtým. Každý robil online tréningy počas karantény, každý sa snažil makať a ja som nebol výnimkou. Musím povedať, že toto sú najlepšie roky pre mňa ,odkedy hrám futbal, pretože som ho začal brať maximálne profesionálne a snažím sa na sebe viac makať. Čiže tento rok bol pre mňa dosť silný. Odkedy som prišiel domov, tak sa nestalo, že by som mal voľno. Trénoval som aj naďalej, pretože motiváciu mám a je dobré, že sa Sereď ozvala práve teraz, pretože to celé teraz prenesiem do ligy a dúfam, že sa nám bude dariť,“ hovoril s nádejou.

 

 

Ako sám hovorí, cíti sa výborne a rád by už v drese Serede vybehol do súťažného zápasu. Najbližší zápas odohráme už dnes, 17.11. 2020 o 14:00 h v Senici. „Po psychickej stránke som sa nezmenil, ostal som taký, aký som bol. Po fyzickej stránke je to tak, že jedna vec je tréning a druhá je zápas. Budem sa tešiť na prax v zápase, ale nestratil som nič, keď niekto vie hrať futbal, vie ho hrať stále. Kondične som na tom super, aspoň sa tak cítim. Myslím si, že aj tréneri to majú odzrkadlené po dvoch – troch tréningoch, že na zápas by to mohlo byť, čiže všetko je na vynikajúcej úrovni, čo sa týka mňa,“ zakončil náš rozhovor pomerne sebavedomo Miloš Lačný.

 

 

Autor: Miroslav Čief 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.