dec 19, 2020

Adam Morong: Je v našich silách dostať sa do hornej šestky

 

 

 

V priebehu jesennej časti Fortuna ligy bol najvyťaženejším hráčom ŠKF Sereď. V sedemnástich jesenných zápasoch nechýbal ani raz v základnej zostave, iba v jedinom stretnutí bol striedaný, v dueli na pôde Slovana Bratislava ho v nadstavenom čase nahradil Alen Mehič. Reč je o seredskej stálici – Adamovi Morongovi.

 

Sereď po jeseni zimuje na 7. mieste fortunaligovej tabuľky s trojbodovou stratou na šiesty MFK Ružomberok. “Na začiatku jesennej časti sme mali dobré zápasy, nielen výsledkovo, ale aj herne. Potom však prišiel výsledkový útlm, kde nás dvakrát zasiahol koronavírus, mali sme určitý tréningový výpadok. Keby sme mali po jeseni o pár bodov viac, boli by sme spokojnejší, no boli v tom aj objektívne príčiny,” zhodnotil na úvod seredskú jeseň 27-ročný univerzál, ktorý takmer všetky jesenné stretnutia odohral na pravom okraji obrany. “Ako tak som sa s tým už zžil. Myslím si, že to nie je zlé, no mňa to samozrejme ťahá viac do ofenzívy, rád útočím. Pracujem pre tím a hrám tam, kde ma mužstvo potrebuje,” pokračoval v rozhovore rodák z Galanty.

 

Na otázku, ktorý zápas v rámci jesene považuje za najvydarenejší odvetil: “Asi zápas so Senicou, ktorý sme vyhrali 4:0 a jasne v ňom dominovali. Naopak, rád by som zabudol na dva duely, úvodný zápas sezóny proti DAC (pozn. prehra 0:6) a nedávny súboj proti Spartaku Trnava (pozn. prehra 2:6).” ŠKF Sereď pôsobí už tretiu sezónu medzi slovenskou futbalovou elitou. Hneď v úvodnej sezóne 2018/2019 sa mužstvu podarilo preniknúť do TOP6. “Dúfam a verím, že je v našich silách zopakovať to. Musíme sa počas krátkej zimnej prestávky dobre pripraviť a spraviť všetko, čo je v našich silách, aby sme tento cieľ dosiahli,” načrtol hlavný cieľ do jarnej časti Adam Morong.

 

Sereď od postupu do Fortuna ligy nehrá svoje domáce zápasy na vlastnom štadióne. To by sa však malo časom zmeniť. Uplynulý týždeň sa začalo na štadióne ŠKF Sereď s búracími prácami oválu. “Bohužiaľ, berieme to ako fakt. Štadión v Seredi nevyhovoval na ligovú súťaž, je náročné hrať stále “vonku”. V domácom prostredí by tá podpora bola určite väčšia, vážime si však každého jedného fanúšika, ktorý nás príde podporiť na zápasy. Všetci v klube veríme, že to nebude dlho trvať a futbal sa opäť vráti do Serede a že si ho na novom štadióne spolu s fanúšikmi budeme užívať,” povedal na margo výstavby nového stánku krajný obranca ŠKF.

 

V súčasnosti žijeme ťažkú dobu. COVID-19 výrazne zasiahol aj do chodu najvyššej futbalovej súťaže. Duely Fortuna ligy sa kvôli pandémii koronavírusu hrali prevažne bez prítomnosti divákov. “Je to ťažká doba nielen z pohľadu športu, ale aj normálneho života. Nezostáva nám však nič iné ako to prijať a čakať, kým sa situácia nezlepší. Treba však veriť, že sa čoskoro vrátime do normálneho života a diváci na tribúny,” dodal náš najvyťaženejší hráč jesene.

 

Na záver, čo by zaželal klubu a fanúšikom Serede do nového roka 2021? “Hlavne pevné zdravie, ktoré je v tejto dobe asi to najdôležitejšie. Ďalej veľa trpezlivosti a optimizmu a samozrejme, pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších.”

 

 

 

VIZITKA – ADAM MORONG:

 

Narodený: 16. 06. 1993, Galanta

Vek: 27

Výška: 1,78 m

Váha: 77 kg

Pozícia: obranca, útočník

Počet zápasov a gólov vo Fortuna lige: 86 zápasov/8 gólov

Počet žltých kariet vo Fortuna lige: 12

Počet červených kariet vo Fortuna lige: 1

Predchádzajúci klub: FK Senica

Ostatné kluby: FC Nitra, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, AS Trenčín

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Jozef Bedej 

Nie je možné pridávať komentáre.