dec 03, 2020

Keď poteší 10-bodové víťazstvo

 

 

 

Všetkým v Seredi padol kameň zo srdca. Mužstvo ŠKF sa po takmer 3 mesiacoch tešilo z víťazstva vo Fortuna lige a triumf to bol veru veľkolepý – v Zlatých Moravciach v rámci dohrávky 12. kola zdolalo FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0. Dlhú, 9-zápasovú šnúru bez víťazstva poslalo do suterénu zabudnutia, a čo viac, opäť sa viac priblížilo na dohľad k prvej šestke. Momentálne sme v tabuľke na 7. mieste s 18 bodmi a na 4. – 6. miesto strácame len 2 body. Až sa nechce veriť, čo všetko spôsobilo jedno víťazstvo.

 

Nalejme si čistého vína – futbalová obec nám v stredu neverila. Padali názory, že DAC nám síce nedá 6-gólovú nádielku ako v prvom vzájomnom stretnutí, ale poľahky výhra. Naši hráči tento scenár nechceli dopustiť. Zomkli sa. Príkladne zabojovali. Ukázali srdce a hraničnú nepoddajnosť. „Na DAC sme sa pripravili skutočne dôkladne, každý z nás si uvedomoval, proti akému silnému súperovi hráme. Tým pádom rástla aj naša motivácia. Zaujímavé a zároveň motivačné slová povedal v kabíne náš kapitán Ľubomír Michalík, ktorý povedal, že tento zápas je pre nás 10-bodový. Že ťaháme dlhú nepriaznivú sériu, kde sme stratili v posledných 3 zápasoch 7 bodov a pokiaľ vyhráme nad Dunajskou Stredou, získame 10 po mentálnej stránke. Myslím si, že tieto slová nás priviedli k víťazstvu. Priali sme si veľmi ten zápas vyhrať a ukončiť dlhú nepriaznivú sériu,“ hovoril bezprostredne po zápase záložník ŠKF Denis Potoma.

 

Samotný zápas bol „živý“. DAC sa snažila vyvíjať aktivitu, my sme príkladne bojovali. „Tak Dunajská Streda určite ukázala svoju kvalitu, náš zámer bol prostý – znervózniť a znepríjemniť im ich herný systém, čo si myslím, že sa nám aj darilo. Vynikajúci výkon v zápase predviedol brankár Mathew Yakubu, ktorý nás podržal vo viacerých momentoch. Kľúčové, a čo nám zároveň pomohlo k trom bodom bolo určite to, že každý hráč v zápase odovzdal zo seba všetko, všetci sme išli na dno svojich síl a pomaly až do krvi. Bojovnosť, agresivita, túžba a súdržnosť – tieto faktory nám zaručili tak prepotrebné víťazstvo,“ pokračoval záložník, ktorý do hry naskočil v 70. min. To sme už viedli 1:0, v 48. min sa presadil Adam Morong.

 

Tri body s Dunajskou Stredou sú pre mužstvo ako balzam na ubolenú dušu. „Myslím si, že najmä po mentálnej stránke nám to veľmi pomôže. Každý z nás pocítiť víťazstvo už jednoducho potreboval. Nie je ľahké, pokiaľ sa nevyhráva, ale naopak, ak sa potom tá nepriaznivá séria raz skončí a vyhrá sa – obzvlášť so súperom, ako je Dunajská Streda – potom je tá radosť dvojnásobná, čo sme ukázali aj na pozápasovom pokriku. Víťazstvo si musíme vychutnať, aj keď sa musíme sústrediť už aj na najbližší zápas s Trnavou. S ňou očakávam veľmi ťažký súboj, ktorý bude pre nás nesmierne dôležitý a cenný.“ Zápas so Spartakom odohráme v sobotu 5.12. 2020 v Zlatých Moravciach s úvodným výkopom o 14:00 hod.

 

Denis Potoma je kmeňový hráč Slovana Bratislava. V našom klube iba hosťuje, no tvrdí, že príchodom k nám spravil veľmi dobrý a hlavne správny futbalový krok. „Myslím si, že sme veľmi dobrá a silná partia. Je skvelý pocit byť jej súčasťou. Trénujem, driem ako pes, snažím sa vydať na každom tréningu a v zápase svoje maximum a zároveň naberám skúsenosti v najvyššej slovenskej súťaži, čo je pre mňa prvoradé a posúva ma to k futbalovej dospelosti,“ hovoril rozumne. 

 

Na záver vyslovil jedno želanie: „Po víťazstve nad Dunajskou Stredou netreba zaspať na vavrínoch. Naopak, treba trénovať a makať dvakrát viac, aby sme dokázali získať ďalšie podobné skvelé víťazstvá. Všetko je na nás. Ja nášmu kolektívu verím,“ zakončil sympatický futbalista.

 

Autor: Miroslav Čief

Foto: Jozef Bedej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.