dec 13, 2020

Martin Slaninka: Remíza zo Žiliny je veľmi cenná

 

 

 

Jesennú časť aktuálneho ročníka Fortuna ligy sme zakončili na pôde MŠK Žilina. Po kompaktnom výkone celého mužstva sme pod Dubňom uhrali cennú bezgólovú remízu. “Sme radi, že sme dokázali po šesťgólovej prehre s Trnavou dobre zareagovať. Hrali sme kompaktne, do bodky sme splnili to, na čo sme sa zamerali. Prvý polčas bol skôr taký medzišestnástkový, bolo to skôr o presúvaní. Žilina mala pár náznakov po dlhých loptách, na čo sme sa pripravovali. Myslím si, že nejaké vyložené šance tam neboli. My sme mali jednu príležitosť, ktorú sme mohli využiť. Druhý polčas mala Žilina viac z hry, my sme tam mali viaceré protiútoky. Ku koncu zápasu sme mali aj šťastie. Celkovo si však myslím, že kompaktnou hrou sme si bod zaslúžili,” zhodnotil zápas kormidelník ŠKF Sereď Peter Lérant

 

Včerajší duel proti “šošonom” bol špecifický pre 24-ročného krajného beka ŠKF Sereď Martina Slaninku, ktorý je odchovancom žlto-zelených. “Zápasy proti Žiline sú pre mňa špecifické, v podstate som hral včera doma, strávil som tam krásnych 8 rokov. Síce sa tam veľa toho zmenilo, no vždy sa rád vraciam pod Dubeň, poznám tam veľa ľudí,” začal rozprávanie. Na margo remízového stretnutia proti Žiline povedal: “Bol to dobrý fortunaligový zápas, hralo sa hore-dole, dobre sme bránili, vytvorili sme si aj nejaké šance. Škoda, že sme ich nepremenili. Gólové príležitosti mali aj domáci, niektorým situáciám sa ťažko zabraňuje, Žilinčania ich majú dokonale zvládnuté, takže z tohto pohľadu je remíza veľmi cenná.”

 

Zápas na trávniku Žiliny bol pre ŠKF Sereď posledným v tomto kalendárnom roku. Stretnutie 18. kola Fortuna ligy proti FK Pohronie sa odohrá až 9. februára 2021 o 14:00 hod. v Zlatých Moravciach. “Jesenná časť nebola úplne najhoršia. Myslím si však, že sme mali na to vyhrievať sa v hornej šestke tabuľky a mať relatívne kľud. Počas jesene sme mali dlhú šnúru bez víťazstva, ktorá pribrzdila naše plány. Stále však máme niekoľko zápasov, aby sme sa dostali do TOP6. Myslím si, že nám uškodila aj korona, ktorú sme mali v mužstve, ja osobne som bol doma 20 dní, čo nie je sranda, potom sa človek za týždeň ťažko dostáva do formy, rovnako to nebola sranda na psychiku,” zhodnotil jesennú časť sezóny Martin Slaninka.

 

V súboji proti Žiline bol kapitánom mužstva Adam Morong, ktorý prevzal kapitánsku pásku po vykartovanom Ľubomírovi Michalíkovi. V stretnutí nastúpil na hrote útoku a v 33. min. mohol po peknej individuálnej akcii Denisa Bušnju skórovať. “V danej situácii Alex (pozn. Iván) zle trafil spätnú loptu od Denisa Bušnju, snažil som sa pohotovo reagovať a nejako ju usmerniť do bránky, lenže tam stál brankár. Možno s trochou šťastia by to tam padlo. Pri dorážke bol už brankár pred loptou,” opísal na záver gólovú príležitosť 27-ročný univerzál Serede.

 

ŠKF Sereď ukončil jesennú časť aktuálnej sezóny s bilanciou 4 víťazstvá, 7 remíz a 6 prehier, so skóre 19:29 a so ziskom 19 bodov.

 

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: TASR/Erika Ďurčová

Nie je možné pridávať komentáre.