dec 29, 2020

Novým trénerom a športovým riaditeľom klubu – František Šturma

 

 

 

Po skončení trénerského dua Peter Lérant – Igor Obert nastáva v klube zmena na úrovni športového úseku, minimálne do konca aktuálnej sezóny bude pozíciu hlavného trénera a zároveň športového riaditeľa zastávať Čech František Šturma. Realizačný tím bude ďalej pracovať v zložení: dvaja asistenti trénera s najvyššou trénerskou licenciou, kondičný tréner a tréner brankárov. Na tejto pozícii aj naďalej zostáva Roland Praj. Ostatné mená budú verejnosti známe na začiatku zimnej prípravy, ktorá odštartuje v utorok 5. januára. 

 

„Veľmi sa teším na novú výzvu, klub chceme po každej stránke viac sprofesionalizovať, nielen po tej športovej. Urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní a klub posunuli na vyššiu úroveň,“ to boli prvé slová 48-ročného rodáka z českého Nymburku po príchode do ŠKF Sereď.

 

František Šturma už v minulosti na Slovensku pôsobil. V sezóne 2010/2011 v MFK Zemplín Michalovce zastával pozíciu asistenta trénera Vlastimila Petrželu. V júni 2014 sa do Michaloviec opäť vrátil, tentokrát už ako hlavný tréner, v sezóne 2014/2015 doviedol mužstvo Zemplínčanov k historickému postupu medzi slovenskú futbalovú elitu. Ďalšou jeho trénerskou zastávkou bol druholigový FK Poprad, s ktorým sa v sezóne 2016/2017 prebojoval až do semifinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu.

 

VIZITKA – FRANTIŠEK ŠTURMA:

 

Narodený: 07. 08. 1972, Nymburk

Vek: 48

Predchádzajúce pôsobisko: FK Baník Sokolov

Ostatné pôsobiská: FK Mladá Boleslav, FC Slovan Liberec, FK Viktoria Žižkov, Arsenal Česká Lípa, Bohemians 1905, FC MAS Táborsko, MFK Zemplín Michalovce, FK Poprad, 1. SC Znojmo

 

Absolvované trénerské vzdelávacie stáže:

 

  • 2005: Zenit Petrohrad (Rusko) – tréner: Vlastimil Petržela
  • 2007: Juventus FC (Taliansko) – tréner: Didier Deschamps
  • 2009: Lazio Rím (Taliansko) – tréner: Delio Rossi
  • 2014: Valencia CF (Španielsko) – tréner: Nuno Espírito Santo
  • 2014: Real Madrid CF (Španielsko) – tréner: Carlo Ancelotti

 

FOTO: Zemplín Michalovce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.