jan 26, 2021

Denis Potoma a Alexander Tóth hráčmi ŠKF Sereď

 

 

 

Denis Potoma, ktorý je členom širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov, podpísal s ŠKF Sereď dvojročný kontraktopciou na ďalší rok.

 

Dvadsaťročný stredopoliar hosťoval v Seredi už druhú sezónu zo Slovana Bratislava. Celkovo za ŠKF Sereď nastúpil v 24 fortunaligových dueloch, v ktorých zaznamenal jeden presný zásah do siete FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

 

„To, že sa mi podarilo stať sa hráčom Serede a podpísať zmluvu, je pre mňa obrovská výzva a motivácia, som za to nesmierne rád a veľmi si to cením. Mojim hlavným cieľom je, aby som podával čo najlepšie výkony či už v tréningoch alebo zápasoch. Chcem pomôcť celému tímu prebojovať sa do hornej šestky. Budem sa snažiť na sebe každý deň tvrdo pracovať. Verím, že sa to potom všetko ukáže na ihrisku,“ povedal 20-ročný stredopoliar po podpise kontraktu. 

 

Druhým hráčom, ktorý prichádza do Serede z bratislavského Slovana, je 19-ročný ľavý obranca Alexander Tóth, ktorý počas uplynulej jesene odohral 9 stretnutí za juniorku bratislavského Slovana. Na svoje konto si pripísal 749 odohraných minút. S klubom ŠKF Sereď podpísal dvojročný kontraktopciou na ďalší rok.

 

„Veľmi sa teším, že mi Sereď dala možnosť hrať najvyššiu súťaž, cením si to. Budem sa snažiť, čo najviac pomôcť tímu, aby sa dostal do hornej šestky. Partia v kabíne a realizačný tím sú super. Veľmi sa teším na spoluprácu s nimi. Moje ciele sú, aby som bol hlavne zdravý, lebo som momentálne zranený. V najbližšej dobe by som mal začať už trénovať, potom chcem zabojovať o základnú zostavu, pravidelne hrávať a dostať sa do reprezentačnej dvadsaťjednotky. Toto sú momentálne moje najbližšie ciele, ktoré mám,“ ozrejmil svoje ciele Alexander Tóth po príchode do ŠKF Sereď.

 

Na margo oboch hráčov sa vyjadril generálny manažér klubu Marián Černý: „V prvom rade by sme chceli poďakovať za ústretovosť a korektnú dohodu so Slovanom Bratislava, keďže obaja hráči prestúpili do nášho klubu. Veríme, že obaja hráči budú aj naďalej rozvíjať svoj talent, aby sa z nich stali reprezentanti svojich vekových kategórií. Pre nás je veľmi dobré, že ich máme v mužstve, Denis Potoma hráva už pravidelnejšie, je to veľký talent pre slovenský futbal. Rovnako Alex Tóth, verím, že po zranení naskočí do zápasového kolotoča a bude výhľadovo veľmi perspektívny a zaujímavý hráč.“

 

VIZITKA – DENIS POTOMA:

 

Narodený: 15. 02. 2000, Svidník

Vek: 20 rokov

Výška: 1,75 m

Váha: 70 kg

Pozícia: stredopoliar

Počet zápasov a gólov vo Fortuna lige: 25 zápasov/1 gól

Predchádzajúci klub: ŠK Slovan Bratislava

 

VIZITKA – ALEXANDER TÓTH:

 

Narodený: 04. 08. 2001, Senec

Vek: 19 rokov

Výška: 1,78 m

Váha: 71 kg

Pozícia: ľavý obranca

Predchádzajúci klub: juniorka ŠK Slovan Bratislava

 

Autor: Peter Cuninka 

Foto: ŠKF Sereď 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.