jan 23, 2021

Na hosťovanie prichádza Andrej Fábry z FC DAC 1904 Dun. Streda

 

 

 

Z FC DAC 1904 Dunajská Streda prichádza do ŠKF Sereď 23-ročný kreatívny stredopoliar Andrej Fábry. Predstavitelia oboch klubov sa dohodli na hosťovaní do 31. 05. 2021 bez možnosti uplatnenia opcie na trvalý prestup.

 

Bývalý mládežnícky reprezentant začal svoju futbalovú kariéru v kluboch OFK Veľké Ripňany a TJ Slovan Zbehy. Do seniorského futbalu vstúpil v drese FC Nitra (2008 – 2018), za spomínaný klub odohral vo Fortune lige 44 zápasov, v ktorých zaznamenal 8 gólov. V januári 2019 prestúpil do českého Jablonca, odkiaľ v auguste 2019 zamieril na hosťovanie do Dunajskej Stredy. Počas jeho doterajšieho pôsobenia na Žitnom ostrove nastúpil za DAC v 37 ligových stretnutiach a strelil 4 góly.

 

„Som veľmi rád, že som sa s klubom ŠKF Sereď dohodol na hosťovaní do konca sezóny. V hre boli aj iné kluby, no zo strany Serede som vycítil, že majú eminentný záujem. Volal mi ich tréner, ľudia z vedenia klubu a dokonca aj jeden z majiteľov, bol som príjemne prekvapený, to ma pri mojom rozhodovaní presvedčilo. Sereď má určite dobrý tím, bojuje o hornú šestku. Verím, že sa nám ju podarí spoločne vybojovať. Chcem pomôcť klubu, ale aj sebe,“ povedal rodák z Topoľčian po príchode do ŠKF Sereď.

 

Ku kreatívnemu ľavákovi sa za klub vyjadril generálny manažér Marián Černý: „Sme veľmi radi, že sa nám s Dunajskou Stredou podarilo dohodnúť hosťovanie Andreja Fábryho. Je to veľmi kvalitný hráč, kreatívny a využiteľný na viacerých postoch. Do našej hry môže vniesť veľkú kvalitu, smerom do ofenzívy to môže byť pre nás veľmi dôležitý hráč.“

 

 

VIZITKA – ANDREJ FÁBRY:

 

Narodený: 01. 03. 1997, Topoľčany

Vek: 23 rokov

Výška: 1,77 m

Váha: 68 kg

Pozícia: stredopoliar

Doterajšie kluby: OFK Veľké Ripňany, TJ Slovan Zbehy, FC Nitra, FK Jablonec, FC DAC 1904 Dunajská Streda

 

Andreja srdečne vítame v klube a prajeme mu veľa šťastia!

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: ŠKF Sereď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.