jan 09, 2021

Na úvod zimnej prípravy remíza so Skalicou

Zverenci trénera Františka Šturmu si na úvod zimnej prípravy zmerali sily s druholigovou Skalicou. Na umelej tráve v Seredi skončil duel nerozhodným výsledkom 2:2. V 16. minúte otvoril skóre stretnutia Rob Rudonja, ktorý umne preloboval súperovho brankára – 1:0. Hostia vyrovnali v 31. minúte, keď sa gólovo presadil Michal Horodník – 1:1. O sedem minút neskôr sa Skaličania ujali vedenia zásluhou Richarda Nemerguta – 1:2. Po zmene strán mali futbalisti ŠKF Sereď viac z hry, odmenou bol vyrovnávajúci gól Mareka Kalouska, ktorý pohotovou strelou prekonal gólmana hostí – 2:2. Ten istý hráč mohol skórovať aj v 73. minúte, no brankár Skalice jeho strelu vyrazil. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo.

Prvý prípravný zápas – UT Sereď:

ŠKF Sereď – MFK Skalica 2:2 (1:2)

Góly: 16. Rudonja, 62. Kalousek – 31. Horodník, 38. Nemergut

ŽK: bez kariet

Rozhodoval: Hodúr

ŠKF Sereď:

1. polčas: Ikuepamitan – Loduha, Pišoja, Hrubík, Mečiar (K) – Tatranský, Potoma, Mehič, Pankaričan, Jureškin – Rudonja (20. Jarovič).

2. polčas: Yakubu – Morong, Michalík (K), Maksič, Slaninka – Machuča, Danko, Daniel Espinar Vallejo, Bušnja, Kalousek – Jarovič (58. Lačný).

Tréner: František Šturma.

MFK Skalica: Junas – Nemergut, Ranko, Blažek, Nečas – Nagy, Hollý, Almaský – Horodník, D. Šebesta – Šulc. Striedali: Riška – Kollár, Straczek, Škovran, Mader, Mášik, Černek, A. Šebesta, Ravas. Tréner: Jozef Kostelník.

Hodnotenie trénera:

František Šturma – tréner ŠKF Sereď:

“Bol to veľmi poučný zápas, ktorý nám ukázal herné rozdiely hráčov. V prvom polčase tam boli 4-5 hráči, ktorí majú kvalitu na najvyššiu súťaž. Smutné je, že našimi najlepšími hráčmi boli mladíci Potoma a Tatranský, dobrý výkon podal Mečiar, takisto nás podržal brankár Ikuepamitan. Bol som však sklamaný z niektorých hráčov, ktorí sa mali pobiť o miesto v A-tíme, boli tam však viaceré nedostatky, či už futbalové alebo pohybové. Naopak, veľmi som bol prekvapený z druhého polčasu. V našej hre bolo vidno viacero prvkov, ktoré sme celý týždeň od hráčov chceli. Za druhý polčas môžem vysloviť spokojnosť, mali sme herne navrch, súpera sme takmer do ničoho nepustili, chýbalo tomu len strelenie víťazného gólu. Sme na začiatku nejakej cesty, ktorá bude pozitívna. Za tento týždeň patrí chlapcom poďakovanie za ich prácu.”

Autor: Peter Cuninka