feb 22, 2021

Peter Eneji Moses: Chcem ukázať svoj talent a pomôcť k dobrým výsledkom

 

 

 

 

Novou tvárou v tíme ŠKF Sereď je 21-ročný nigérijský stredopoliar Peter Eneji Moses, ktorý naposledy obliekal dres FK Senica. S vedením nášho klubu sa dohodol na spolupráci do 30. 06. 2021. Svoju súťažnú premiéru v drese ŠKF Sereď si odbil v 20. kole Fortuna ligy na pôde MFK Zemplín Michalovce. V zápase, ktorý sme vyhrali 2:0, odohral 72 minút, potom ho vystriedal Roko Jureškin.

 

“Som veľmi rád, že môžem byť v klube ŠKF Sereď, je to veľká príležitosť pre mňa naplno ukázať svoj talent. Chcem pomôcť klubu k dobrým výsledkom,” to boli prvé slová 21-ročného nigérijského stredopoliara, ktorý v ŠKF Sereď bude nosiť dres s číslom 70.

 

Vo Fortuna lige odohral celkovo 23 zápasov, v ktorých zaznamenal 5 gólov. Dva zápasy v drese FK Senica pridal aj v Slovenskom pohári – Slovnaft Cupe.

 

“V klube sme cítili, že smerom dopredu nám chýba niečo unikátne, špeciálne. Boli sme už akoby opozeraní. Toto všetko zatiaľ do našej hry priniesol Peter Eneji Moses, čiže priamočiarosť, hru jeden na jeden a akýsi moment prekvapenia. Verím, že jeho výkonnosť bude v ďalších zápasoch gradovať a bude to ten hráč, ktorý bude rozhodovať zápasy,” povedal na margo šikovného stredopoliara generálny manažér klubu Marián Černý.

 

Peter Eneji Moses, vitaj v Seredi!

 

VIZITKA – #70 PETER ENEJI MOSES

 

Narodený: 08. 04. 1999, Jos

Vek: 21 rokov

Národnosť: Nigéria

Výška: 1,69 m

Váha: 67 kg

Pozícia: stredopoliar

Predchádzajúci klub: FK Senica

Ostatné kluby: GBS Academy, Plateau United, Akwa United, AS Trenčín

Reprezentácia: Nigéria U20, Nigéria (1/0)

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: ŠKF Sereď

Nie je možné pridávať komentáre.