feb 15, 2021

Tilen Mlakar: Chceme ukázať, že vieme hrať dobrý futbal

 

 

 

Koncom januára zamieril do ŠKF Sereď zo slovinského klubu FC Koper. S futbalom začínal ako 6-ročný, postupne cez ďalšie vekové kategórie to dotiahol až na seniorskú úroveň. V rodnom Slovinsku hrával za kluby NK Triglav, NK Zarica Kranj a spomínaný FC Koper. V najvyššej slovinskej súťaži odohral celkovo 102 zápasov, v ktorých strelil 5 gólov. Reč je o 25-ročnom slovinskom ľavom obrancovi Tilenovi Mlakarovi.

 

“Pôsobenie v ŠKF Sereď beriem jednoznačne ako krok vpred, je to pre mňa prvý zahraničný angažmán. Chcem ukázať svoje kvality v slovenskej lige, ktorá má podľa mňa dobrú úroveň,” povedal na začiatok nášho rozhovoru.

 

Na otázku s akými cieľmi prišiel do ŠKF Sereď odvetil: “Mojim osobným cieľom je pravidelne nastupovať v základnej zostave a spolu s mojimi spoluhráčmi dosahovať stanovené športové ciele. Chceme našim fanúšikom ukázať, že vieme hrať dobrý futbal. Verím, že prídu aj dobré výsledky.”

 

V priebehu interview sme sa vrátili aj k úvodnému zápasu s Pohroním, v ktorom Tilen Mlakar nechýbal v základnej zostave. “Z môjho pohľadu to bol veľmi náročný zápas, najmä z hľadiska ťažkého terénu. Po vylúčení nášho hráča (pozn. Hučka) v druhom polčase to bolo pre nás ešte náročnejšie. Hral sa agresívny futbal s viacerými dobrými príležitosťami na oboch stranách.”

 

Spomínané stretnutie s FK Pohronie odohral na ľavom okraji obrany. “Bol to môj prvý súťažný zápas v drese ŠKF Sereď. Čo sa týka môjho postu na ihrisku, ľavá strana obrany je moja obľúbená a preferovaná pozícia. V prípade potreby však dokážem zahrať aj na iných postoch, napr. na krídle.”

 

Po sobotňajšom odloženom zápase s FC Nitra sa zverenci trénera Františka Šturmu predstavia v najbližšom ligovom zápase na trávniku Michaloviec. “Vždy sa pozriem, ako hrá náš najbližší súper. Od nášho trénera či asistentov dostávame taktické pokyny, ktoré by sme mali na ihrisku plniť. Súpera sa snažím načítať, aby som vedel, čo môžem od jeho hráčov očakávať. Verím, že konečne uspejeme.”

 

Tilen si po príchode do Serede pochvaľuje aj nových spoluhráčov. “V šatni sa cítim super, snažím sa rozprávať so všetkými spoluhráčmi, jazykovo mám však najbližšie k Chorvátom, ich jazyk je podobný tomu slovinskému. Komunikácia je tak oveľa ľahšia,” povedal na záver našej debaty 25-ročný ľavonohý futbalista.

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Dušan Pethö

Nie je možné pridávať komentáre.