mar 28, 2021

Dino Špehar hlási: Som späť!

 

 

 

Naposledy sa na ligovom trávniku objavil v 9. kole (pozn. 3. októbra 2020) aktuálneho ročníka Fortuna ligy. V 26. minúte duelu ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce sa nešťastne zranil po faule hosťujúceho hráča Ricarda Phillipsa, ktorý následne uvidel žltú kartu. Po absolvovaní vyšetrenia magnetickou rezonanciou sa bohužiaľ potvrdilo roztrhnutie väzu v pravom kolene. Reč je o 27-ročnom chorvátskom útočníkovi Dinovi Špeharovi, ktorý v októbri minulého roka podstúpil operáciu zraneného kolena. Po niekoľkomesačnej absencii sa už uplynulý týždeň hlásil v ŠKF Sereď a postupnými krokmi sa chystá na návrat na zelené trávniky.

 

“Mám za sebou náročných päť mesiacov. Chcem poďakovať odborníkom, personálu z polikliniky Patela, kde som trénoval sedem hodín denne. Obrovská vďaka za podporu patrí aj mojej rodine a priateľke, ktorá bola so mnou v Záhrebe od operácie až po návrat na Slovensko,” povedal na úvod nášho rozhovoru štvorgólový strelec z aktuálnej fortunaligovej sezóny.

 

Dino Špehar uplynulú stredu pricestoval do Serede, kde sa hlásil trénerovi ŠKF Sereď Gergelymu Gerimu. Na plné tréningové zaťaženie si však ešte bude musieť počkať. Na začiatok absolvoval ľahšie behy, aby koleno po zranení bolo postupne zaťažované.

 

“Cítim sa veľmi dobre, som fyzicky pripravený, veľmi sa teším, že sa čoskoro pripojím k mojim spoluhráčom. Čo sa týka návratu do súťažných zápasov, komunikujem s trénerom, v závislosti od toho, ako sa budem cítiť v plnom tréningu, odhadneme dátum môjho návratu na ihrisko. Chcem byť čoskoro na trávniku a pomôcť tímu v ťažkých dueloch,” pokračoval v rozhovore chorvátsky útočník, ktorý v drese ŠKF Sereď nastrieľal celkovo 16 gólov.

 

Dino Špehar v priebehu svojej rekonvalescencie pozorne sledoval výkony a výsledky ŠKF Sereď. Ako hodnotí súčasné mužstvo?

 

“Samozrejme, sledoval som všetky zápasy Serede. Myslím si, že máme dobre organizovaný tím, ktorý s trochou šťastia mohol hrať v hornej šestke. Neuspeli sme, musíme však aj naďalej pokračovať v tvrdej práci,” skonštatoval 27-ročný rodák z chorvátskeho Osijeku.

 

Bývalý mládežnícky reprezentant Chorvátska verí, že Sereď úspešne zvládne nadstavbovú skupinu o zotrvanie sa vo Fortuna lige.

 

“Sledujem chalanov v tréningu, pracujú veľmi dobre. Som presvedčený o tom, že Sereď bude aj budúcu sezónu hrať najvyššiu súťaž. Mesto Sereď, ľudia v klube i fanúšikovia si to zaslúžia. Na záver by som sa chcel poďakovať klubu, že bol pri mne v ťažkých časoch. Som späť!”

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: TASR

Nie je možné pridávať komentáre.