mar 14, 2021

Martin Slaninka: Prvý ligový gól si zapamätám do konca života

 

 

 

Zverenci nového trénera Gergelyho Geriho vstúpili do nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige domácim víťazstvom nad MFK Ružomberok (1:0). Pretrhli sme tak trojzápasovú šnúru prehier. Hrdinom včerajšieho duelu bol Martin Slaninka, ktorý strelil svoj prvý ligový gól.

 

“Áno, bol to môj prvý gól v lige, je to pre mňa veľká motivácia do ďalšej práce. Pocity z gólu boli krásne, prvý gól v lige si zapamätá zrejme každý futbalista do konca života. Musím pochváliť mužstvo, pracovali sme výborne počas celého duelu, samozrejme chybičky sa vždy nájdu. Hrali sme však nový systém, myslím si, že sme ho zvládli všetci výborne,” povedal autor víťazného gólu do siete Ružomberka.

 

Na otázku, ako videl gólový moment z 81. minúty, odvetil slovami: “Úprimne, chcel som centrovať na Miloša Lačného, ktorý si kričal na zadnej tyčke, našťastie mi lopta skočila tak dobre, že to zapadlo za brankára hostí.”

 

Cenným víťazstvom nad Ružomberkom sme sa dostali na 7. miesto fortunaligovej tabuľky. Na svojom konte máme aktuálne 25 bodov.

 

“Bolo to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, potrebovali sme naplno bodovať a odraziť sa dobrým výkonom do ďalších neľahkých bojov v nadstavbovej časti. Sme radi, že sa nám to podarilo,” skonštatoval po zápase 24-ročný rodák zo Žiliny.

 

V zápase s Ružomberkom nastúpil prvýkrát v drese ŠKF Sereď 23-ročný obranca Matúš Kuník, ktorý pod vedením trénera Gergelyho Geriho hrával už v FC Nitra.

 

“Som veľmi rád, že som po zranení mohol konečne odohrať zápas a pomôcť mužstvu k dôležitému víťazstvu. Presne som vedel trénerovu taktiku, keďže ma už trénoval v Nitre, nové rozostavenie nebola pre mňa žiadna zmena. Po príchode trénera Geriho sme usilovne pracovali na taktických veciach, pre mňa to nebolo nič nové, pre chalanov určite náročná vec za tak krátky čas. Všetci sme to však zvládli úžasne, preto sme vyhrali,” povedal po zápase spokojný Matúš Kuník.

 

Sobotňajší duel proti Liptákom mal špecifickú príchuť aj pre 33-ročného útočníka Miloša Lačného, ktorý v minulosti nastupoval za MFK Ružomberok. V drese tohto tímu odohral v najvyššej súťaži 121 zápasov a nastrieľal 44 gólov. Skúsený zakončovateľ ocenil príchod nového trénera Geriho.

 

“Nie je ľahké sa dostať z takej turbulentnej situácie, aká bola v tomto období s trénermi v Seredi, najmä čo sa týka psychiky hráčov. Pred zápasom sme sa všetci obrazne povedané pozreli do zrkadla a videli sme, že je tam rozdiel v tréningoch, rozdiel v tom, čo chceme hrať, iná vôľa, nasadenie. Snažili sme sa to chcenie preniesť aj do zápasu s Ružomberkom. Keď sa obzrieme za zápasom, z môjho pohľadu to bolo už pravé orechové. Takto sa chceme prezentovať aj v ďalších neľahkých dueloch,” okomentoval v pozitívnom duchu trénerskú zmenu Miloš Lačný.

 

89. minúte sa skvelým zákrokom prezentoval brankár Serede Mathew Yakubu, ktorý parádne vychytal hosťujúceho útočníka Rastislava Kružliaka. Po skončení duelu sa mohol tešiť z ôsmeho čistého konta v sezóne.

 

“Bolo to neuveriteľné! Som veľmi rád, že som mojím zákrokom pomohol k zisku troch bodov. Bol som tam v pravý čas, moje načasovanie bolo presné (smiech). Chcem sa poďakovať spoluhráčom, že mi to v bránke počas zápasu uľahčili. V priebehu celého duelu to bola tímová práca. Fungovalo to presne tak, ako sme plánovali,” povedal na margo danej situácie 22-ročný nigérijský gólman v službách ŠKF Sereď.

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Jozef Bedej

Nie je možné pridávať komentáre.