mar 08, 2021

Novým trénerom ŠKF Sereď sa stal Gergely Geri

 

 

 

 

Novým kormidelníkom ŠKF Sereď sa stal 44-ročný Gergely Geri. S vedením nášho klubu sa dohodol na kontrakte do konca aktuálnej sezóny s možnosťou predĺženia spolupráce.

 

“Ku dnešnému dňu končí ako hlavný tréner Ján Blaháč, novým trénerom sa stáva Gergely Geri. Na základe neuspokojivých výsledkov a predvedenej hry sme boli nútení pristúpiť k tejto zmene. Klub mal na začiatku tohto kalendárneho roka iné vízie. Túto zmenu považujeme za dôležitý impulz pre hráčsku kabínu, ale aj celý klub,” povedal na margo trénerskej zmeny generálny manažér klubu Marián Černý a zároveň dodal: “Pán Šturma je aktuálne stále zdravotne indisponovaný, v klube nateraz nebude pokračovať, jeho budúcnosť však zostáva naďalej otvorená.”

 

Trénerský štáb bude pracovať v zložení: Gergely Geri (hlavný tréner), Jozef Brezovský (asistent trénera), Michal Kukučka (kondičný tréner) a Roland Praj (tréner brankárov).

 

Gergely Geri ako hráč pôsobil v Rimavskej Sobote, Michalovciach, Humennom, v maďarskej Nyíregyháze. Profesionálnu kariéru ukončil vo veku 36 rokov a dal sa na trénerskú dráhu. V najvyššej slovenskej súťaži pôsobil ako hlavný tréner v Podbrezovej v roku 2018 a potom aj dvakrát v Nitre. Najprv krátko, keď v piatich stretnutiach zaskakoval za odvolaného trénera Mariána Süttöa. Druhýkrát viedol Nitru od začiatku tohto ročníka do konca novembra 2020, keď na vlastnú žiadosť ukončil svoje pôsobenie.

 

Po odchode z lavičky FC Nitra zamieril do najvyššej maďarskej súťaže. Na spolupráci sa dohodol s klubom Diósgyör VTK, v ktorom nahradil na poste trénera Tamása Feczkóa. Na svojej pozícii však zotrval len mesiac. Začiatkom tohto roka nastala zmena v majiteľských štruktúrach DVTK Diósgyör, táto zmena priniesla aj jeho koniec na lavičke maďarského tímu.

 

Pán tréner, vitajte v Seredi!

 

VIZITKA – GERGELY GERI

 

Narodený: 19. 01. 1977, Kráľovský Chlmec

Vek: 44 rokov

Národnosť: Slovensko

Predchádzajúci klub: DVTK Diósgyör (Maďarsko)

Ostatné kluby: MŠK Rimavská Sobota, FK Mesta Tornaľa, Lokomotíva Zvolen, FK Železiarne Podbrezová, FC Nitra

Hráčska kariéra: Slavoj Trebišov, MŠK Rimavská Sobota, HFC Humenné, MFK Zemplín Michalovce, Spartacus Nyíregyháza, LAFC Lučenec, FK Mesta Tornaľa

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: ŠKF Sereď

Nie je možné pridávať komentáre.