mar 12, 2021

PREVIEW: Na úvod bojov o záchranu v sobotu proti Ružomberku

 

 

 

sobotu o 17:00 hod. nás čaká úvodný zápas nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige. Na Štadióne FC ViOn Zlaté Moravce nastúpime proti MFK Ružomberok. Začiatkom tohto týždňa nastala v klube zmena na poste hlavného trénera, dovtedajšieho dočasného kormidelníka Jána Blaháča nahradil minimálne do konca aktuálnej sezóny 44-ročný Gergely Geri, ktorý naposledy pôsobil v maďarskom klube DVTK Diósgyör.

 

Sobotňajšie meranie síl proti Ružomberku bude mať špecifickú príchuť pre 33-ročného Miloša Lačného, ktorý v drese Liptákov odohral v najvyššej súťaži 121 zápasov a nastrieľal 44 gólov. Desať stretnutí pridal aj v Slovenskom pohári, v ktorých zaznamenal 8 gólov.

 

“Ružomberok má v mojom srdci špeciálne miesto, tým som sa nikdy netajil. Poznám dokonale celý klub, od A po Z. Pokiaľ sa viem od tejto myšlienky odosobniť a nezaoberať sa proti komu hrám, viem odohrať dobrý zápas, no nie je to iba o mne. V sobotu sa mi bude hrať o to ťažšie, pretože majiteľ klubu p. Fiľo mi nedávno veľmi pomohol s osobnou vecou, ktorá sa týkala zdravia môjho otca, to mu nikdy nezabudnem. Čo sa však týka sobotňajšieho zápasu, som nastavený z pohľadu ŠKF Sereď, urobíme maximum, aby sme zvíťazili,” povedal pred zápasom s Ružomberkom Miloš Lačný, ktorý v aktuálnej sezóne strelil 3 góly.

 

Zaujímavosťou je, že oba tímy aktuálne ťahajú trojzápasovú šnúru prehier. Ružomberok a Sereď delí v tabuľke len jediný bod. MFK Ružomberok má na svojom konte 23 bodov, Sereď nazbierala 22 bodov.

 

“Nechcem detailnejšie rozoberať nášho súpera, do zrkadla sa musíme pozrieť len my. Príchodom nového trénera Geriho sa mení veľa detailov, musíme ich čo najrýchlejšie vstrebať. Ak to zvládneme, budeme úspešní,” pokračoval v rozhovore “liptovský Messi”.

 

Oba tohtosezónne vzájomné duely v základnej časti Fortuna ligy skončili bezgólovou remízou.

  

“Netreba sa zaoberať tým, či to bude taktický zápas. Sme presvedčení o tom, že vieme strieľať góly, v tréningovom procese na tom neustále pracujeme. Máme potenciál na to, aby sme už začali byť úspešní. Verím, že aj na náročnom teréne zápas zvládneme. Ak “Ruža” skóruje, verím, že my skórujeme dvakrát,” povedal na záver 33-ročný Miloš Lačný.

 

Vzhľadom na pretrvávajúce platné nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR sa aj duel 1. kola nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige: ŠKF Sereď – MFK Ružomberok (sobota, 13. marca 2021, 17:00 hod.) odohrá bez prítomnosti divákov! Zápas môžete naživo sledovať TU!

 

Zápas bude rozhodovať Marhefka – Pozor, Vitko

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Jozef Bedej

Nie je možné pridávať komentáre.