apr 12, 2021

Gergely Geri: Keď mám prísť každú sobotu o hlas, beriem za tri body!

 

 

 

4. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige sme v Zlatých Moravciach zdolali FC Nitra 2:1. O víťazstve Serede rozhodol v 84. minúte presnou hlavičkou Tomáš Hučko, ktorý tak dokonal zápasový obrat.

 

“Vedeli sme, že keď majú mať body, ktoré sme získali v Pohroní nejakú váhu, musíme ich potvrdiť doma s Nitrou. V prvom polčase nám pocit zodpovednosti trochu zväzoval nohy, boli sme málo aktívni, zle sme sa pohybovali, čo vyústilo do streleného gólu hostí,” takto zhodnotil prvé dejstvo duelu s Nitrou tréner ŠKF Sereď Gergely Geri.

 

V druhom polčase to bolo zo strany Serede výrazne lepšie, čo dokumentujú aj slová trénera Gergelyho Geriho: “Do druhého polčasu sme išli s cieľom to zmeniť, vytvorili sme si dostatok šancí, mohli sme vyhrať aj vyšším gólovým rozdielom, dostali sme sa do dobrého tlaku, výsledkom boli aj tie dva strelené góly. Som rád, že chlapci svojim prístupom, bojovnosťou a húževnatosťou dokázali zápas otočiť. Získali sme ďalšie dôležité tri body.”

 

Kuriozitu zápasu priniesla 92. minúta, keď sa štyria naši hráči rútili na hosťujúceho brankára Dávida Šípoša. Denis Bušnja pridlho držal loptu na kopačke, napokon prihral Tomášovi Hučkovi, ktorý ale už tiesnený hosťujúcim Benjaminom Kindsvaterom nedokázal zakončiť na 3:1.

 

“Niečo podobné som zažil s Nitrou, keď sme hrali na Slovane, vtedy traja naši hráči išli sami na bránku a nedali sme gól. Nakoniec sme však tiež vtedy vyhrali,” povedal na margo kurióznej situácie z nadstaveného času lodivod ŠKF Sereď.

 

Kouč Serede Gergely Geri je známy tým, že počas celého duelu burcuje svojich zverencov, čo sa postupom času odzrkadľuje na jeho hlase.

 

“Keď mám prísť o hlas a budeme vyhrávať a podarí sa nám zachrániť, budem rád. Obetujem sa, hlas sa dolieči raz-dva. Keď mám prísť každú sobotu o hlas, beriem za tri body, som ochotný,” povedal s úsmevom na tvári 44-ročný kormidelník Serede.

 

Hrdinom sobotňajšieho duelu s Nitrou bol skúsený obranca ŠKF Sereď, 35-ročný Tomáš Hučko, ktorý v 84. minúte presnou hlavičkou prekonal brankára hostí Dávida Šípoša.

 

“Aďo Fábry dal výborný center zo štandardky, ja som si tam nabehol, našiel som si priestor, trafil som to tam, kde bolo treba,” okomentoval gólovú situáciu Tomáš Hučko, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v aktuálnom ročníku Fortuna ligy.

 

“Bol to pre nás ťažký zápas, sme radi, že sa nám v druhom polčase podarilo otočiť skóre duelu. Počas celého stretnutia sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali,” vyjadril sa k samotnému priebehu zápasu skúsený obranca Serede a zároveň dodal: “Samozrejme, každá výhra dodá tímu sebavedomie, teraz sme vyhrali dvakrát po sebe, máme však ešte veľa zápasov pred sebou, v tabuľke sú malé bodové rozdiely. Musíme takto pokračovať a dúfam, že na konci sa budeme tešiť.”

 

Výrazný rukopis na sobotňajšom víťazstve proti FC Nitra mal Andrej Fábry (1+1). 67. minúte prekonal brankára Šípoša z pokutového kopu a v 84. minúte poslal gólový center na hlavu Tomáša Hučka.

 

“Aj keď sme prvý polčas prehrali, boli sme lepším mužstvom, mali sme viac šancí na skórovanie. V druhom polčase to bolo oveľa lepšie, súper dostal červenú kartu, začali sme viac tlačiť, to vyústilo do našich dvoch strelených gólov. Z môjho pohľadu zaslúžené víťazstvo,” to boli pozápasové slová stredopoliara Serede Andreja Fábryho, ktorý v tejto sezóne strelil Nitre už dva góly.

 

“Proti Nitre sa mi zatiaľ darí, aj keď je to môj materský klub. Som rád, že môj gól pomohol mužstvu, to je najdôležitejšie. Či je to proti Nitre alebo inému mužstvu, hlavne nech to pomôže tímu,” dodal 24-ročný rodák z Topoľčian, ktorý gólom z pokutového kopu zavelil k obratu Serede.

 

V 66. minúte duelu nariadil hlavný rozhodca Adam Somoláni pokutový kop po faule Kristiána Kolčáka na Miloša Lačného. Zodpovednosť na svoje plecia vzal spomínaný Andrej Fábry, ktorý nekompromisne prekonal Dávida Šípoša.

 

“Vedel som, že “Šipi” (pozn. Šípoš) bude skákať do tej strany, keďže som s ním dlho trénoval, hrával. Tušil som, že tam pôjde, takže som to kopol do stredu bránky,” povedal na záver kreatívny stredopoliar Serede.

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Jozef Bedej

Nie je možné pridávať komentáre.