apr 19, 2021

Gergely Geri: Som rád, že sa nám výsledkovo darí

 

 

5. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige sme v Zlatých Moravciach zdolali MFK Zemplín Michalovce 2:0. V dôležitom zápase v boji o záchranu sa gólovo presadila dvojica Andrej FábryAdam Morong.

 

“Z môjho pohľadu to asi pekný zápas nebol, hostia z Michaloviec síce držali viac loptu, no v týchto zápasoch sa na futbalovú krásu nehrá. Hráme o dôležité body, tie sme získali my, vyhrali sme, je to dôležité víťazstvo pre nás,” povedal po víťaznom dueli strelec druhého gólu Serede Adam Morong, ktorý v 87. minúte krížnou strelou prekonal brankára Mateja Markoviča.

 

Tréner ŠKF Sereď Gergely Geri bol po zápase s Michalovcami spokojný, jeho zverenci zaknihovali dôležité víťazstvo v boji o udržanie sa vo Fortuna lige. V ďalších ligových stretnutiach však chce zlepšiť herný prejav svojho mužstva.

 

“Aj keď sme prenechali stred poľa súperovi, na štatistiky to bolo 3:3, boli sme teda vysoko efektívni. Teší ma, že do vážnejšej šance sme súpera nepustili, aj keď mali viac z hry. Kvitujem obrovskú bojovnosť a obetavosť hráčov, v budúcnosti však chceme zlepšiť herný prejav. Momentálne sme vychádzali z toho, čo máme. Všetko sme tomu podriadili, aby sme boli úspešní. Pripísali sme si v dolnej šestke veľmi dôležité tri body,” to boli hodnotiace slová trénera Serede Gergelyho Geriho.

 

Pod spomínaným kormidelníkom Serede sa zatiaľ mužstvu výsledkovo darí. V doterajších piatich dueloch nadstavby zaknihovala Sereď štyri víťazstvá.

 

“Som rád, že sa nám výsledkovo darí. Najdôležitejšie sú však body, herný prejav vám nezaručí, že budete úspešní. Chceme byť viac ofenzívnejší, keď to však vzadu dobre zvládneme, budeme organizovaní a keď máte v mužstve Fábryho, Lačného a podobných hráčov, oni vedia dať tímu potrebnú nadstavbu. Keby mi niekto pred príchodom do Serede povedal, že z piatich zápasov budeme mať 12 bodov, tak by som to bral všetkými desiatimi,” povedal na margo úspešných výsledkov 44-ročný kouč Serede.

 

Päť kôl pred koncom súťaže je Sereď na 7. mieste tabuľky so ziskom 34 bodov. Pred Michalovcami a Nitrou máme 8-bodový náskok. Lodivod Serede však aj naďalej nabáda k ostražitosti.

 

“Osobne si nemyslím, že záchranu máme v suchu. Prvý krok k tomu, aby sme boli úspešní je, že sa neuspokojíme. Sme športovci, nemôžeme sa uspokojiť s tým, čo je. Musí tam byť nejaká motivácia hráčov, sú profesionáli. V každom zápase budú chcieť ukázať, že sú lepší a lepší,” skonštatoval na záver tréner Serede Gergely Geri.

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Jozef Bedej

Nie je možné pridávať komentáre.