apr 05, 2021

Osemfinále Slovnaft Cupu: V utorok vo Zvolene proti FC Košice

 

 

 

V utorok 6. apríla o 16:00 hod. sa v osemfinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu stretneme s druholigovými Košicami. Na základe pandemických opatrení a COVID-19 mapy Slovenska určil Slovenský futbalový zväz ako dejisko zápasu Štadión MFK Zvolen.

 

Zverenci trénera Gergelyho Geriho pôjdu do boja o štvrťfinále v dobrej nálade. V 3. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige sme zvíťazili na trávniku FK Pohronie 2:1. Gólovo sa presadila dvojica Miloš LačnýPeter Eneji Moses.

 

“Je to pre nás veľmi cenné viťazstvo na pôde kvalitného, silného súpera. Dobre sme sa pripravili na tento zápas a v prvom polčase sme eliminovali šance Pohronia. Náš prvý gól nás povzbudil a v druhom dejstve sme mali dostatok šancí, aby sme o troch bodoch rozhodli. Napriek tomu sme si to v závere zdramatizovali. Ten koniec stretnutia nebol pekný. Hrá sa však o dôležité body, tabuľka o udržanie je vyrovnaná, čiže i z tohto hľadiska je to pre nás veľmi cenné víťazstvo,” to bolo pozápasové hodnotenie trénera Serede Gergelyho Geriho.

 

FC Košice, aktuálne piaty tím druhej futbalovej ligy, naposledy prehral na domácej pôde s FC Petržalka vysoko 0:4.

 

“Neviem, či sa zápas dá z našej strany hodnotiť. Vybuchli sme vo všetkom. Toto sa nemôže stávať. Boli sme všade neskoro, nevytvárali sme si šance, naopak, súper nás po každej jednej chybe potrestal a zaslúžene vyhral. Nehrali sme dobre ani v Komárne, možno sme veľmi bojazliví, nevieme si vypracovať príležitosti. Každý sa k tomu musíme postaviť a začať sám od seba,” povedal pre klubový web FC Košice kapitán mužstva Erik Pačinda.

 

Cesta FC Košice do osemfinále Slovnaft Cupu 2020/2021:

2. kolo:

OFK Olováry – FC Košice 0:6 (0:4)

Góly: 7. Rendon, 10. Gáll, 19. Košuda, 23. Košuda, 52. N. Ristovski, 65. Vyshnevskyi.

3. kolo:

MŠK Rimavská Sobota – FC Košice 0:7 (0:3)

Góly: 1. Jozef-Šimon Turík, 18. Rendon, 45. Rendon, 53. Košuda, 54. Košuda, 60. Min Su Kim, 82. Karaš.

4. kolo:

MFK Zemplín Michalovce – FC Košice 1:1 (0:1), 3:5 na pokutové kopy, NTC Poprad

Góly: 59. Popovits – 36. Jakúbek.

 

Cesta ŠKF Sereď do osemfinále Slovnaft Cupu 2020/2021:

2. kolo:

ŠK Gbeľany – ŠKF Sereď 0:8 (0:4)

Góly: 13. Djiby Ba, 14. Jarovič, 18. Michalík, 36. Iván, 58. Potoma, 74. Jarovič, 79. Potoma, 88. Bušnja.

3. kolo:

ŠK Javorník Makov – ŠKF Sereď 1:2 (1:0)

Góly: 18. Zimka – 60. Špehar, 70. Čelikovič.

 

Osemfinálový súboj sa hrá na jedno stretnutie. V prípade, že zápas v riadnom hracom čase skončí nerozhodným výsledkom, nasleduje penaltový rozstrel, ktorý určí postupujúceho do štvrťfinále.

 

Vzhľadom na pretrvávajúce platné nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR sa duel osemfinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu: FC Košice – ŠKF Sereď (utorok, 6. apríla 2021, 16:00 hod. – Štadión MFK Zvolen) odohrá bez prítomnosti divákov!

 

Zápas bude rozhodovať Ruc – T. Somoláni, Štofik

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Jozef Bedej

Nie je možné pridávať komentáre.