apr 23, 2021

PREVIEW: Na Liptov s cieľom zabodovať

 

 

6. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige pocestujeme v sobotu na Liptov. Na Štadióne pod Čebraťom si zmeriame sily s domácim MFK Ružomberok. Výkop duelu je naplánovaný na 15:30 hod.

 

Zápas s “Ružou” bude špecifický pre nášho útočníka Miloša Lačného. V drese ŠKF Sereď odohral proti Ružomberku celkovo štyri duely, gólovo však stále mlčí.

 

“Môžem mlčať aj ďalších desať zápasov, kto ma pozná vie, že chcem strieľať góly, robím vždy maximum. Futbal je však kolektívny šport, to nie je o mne, ale o nás, nie o Milošovi, ale o Seredi. Naposledy sme proti Ružomberku odohrali skvelý zápas, ukázali sme tímový duch, o ktorom práve hovorím,” povedal 33-ročný útočník Serede, ktorý v doterajšom priebehu sezóny zaznamenal štyri presné zásahy.

 

Na otázku, čo očakáva od sobotňajšieho duelu pod Čebraťom, odvetil: “Na Liptove nemožno nikdy nič očakávať (smiech), hral som tam 12 rokov, viem o čom hovorím. Pokiaľ tam bude tréner Ján Haspra s asistentom Marekom Saparom, treba to vziať vždy s veľkou vážnosťou.”

 

Seredi sa v nadstavbovej časti Fortuna ligy výsledkovo darí, v piatich dueloch získala až 12 bodov. Čomu to pripisuje Miloš Lačný?

 

“Zmenila sa základná vec – hlava. Hlavy nás všetkých, môže to patriť aj pod slovíčko náhoda, ale niektoré veci vo futbale neoklamete,” povedal na margo úspešných výsledkov skúsený útočník Serede.

 

Ružomberok v predchádzajúcom ligovom kole zdolal na domácej pôde FK Pohronie 1:0. Víťazný gól Liptákov strelil obranca Alexander Mojžiš.

 

Sereď v 5. kole nadstavbovej časti potvrdila trojbodový zisk z predchádzajúceho duelu s Nitrou. Vo ViOn aréne sme zdolali MFK Zemplín Michalovce 2:0. Do streleckej listiny sa zapísala dvojica Andrej Fábry a Adam Morong. Vďaka tomuto víťazstvu sme sa udržali na čele tabuľky skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige. Na svojom konte máme 34 bodov. Domácemu Ružomberku patrí aktuálne 8. miesto tabuľky so ziskom 32 bodov.

 

Tohtosezónne vzájomné duely proti MFK Ružomberok:

 

3. kolo: MFK Ružomberok – ŠKF Sereď 0:0

 

14. kolo: ŠKF Sereď – MFK Ružomberok 0:0

 

1. kolo nadstavbovej časti: ŠKF Sereď – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 81. Slaninka

 

Vzhľadom na pretrvávajúce platné nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR sa aj duel 6. kola nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige: MFK Ružomberok – ŠKF Sereď (sobota, 24. apríla 2021, 15:30 hod.) odohrá bez prítomnosti divákov! Zápas môžete naživo sledovať na fortunaliga.tv – TU!

 

Zápas bude rozhodovať: A. Somoláni – Vitko, Straka

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Jozef Bedej

Nie je možné pridávať komentáre.