apr 16, 2021

PREVIEW: V sobotu proti Michalovciam s cieľom zvíťaziť

 

 

 

 

5. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige privítame v sobotu v Zlatých Moravciach MFK Zemplín Michalovce. Výkop duelu je naplánovaný na 17:00 hod.

 

V základnej zostave trénera ŠKF Sereď Gergelyho Geriho sa začína udomácňovať stredopoliar Stanislav Danko, ktorý naposledy pôsobil práve na Zemplíne. V drese Michaloviec odohral vo Fortuna lige 103 zápasov, v ktorých strelil 12 gólov.

 

“Áno, bude to môj prvý zápas proti môjmu bývalému klubu, takže je to taký špecifický zápas. Očakávam, že to bude veľmi náročný duel. Trénera Šoltisa poznám veľmi dobre, je to tréner, ktorý chce hrať technický a behavý futbal, na druhej strane máme aj my svoju kvalitu, ktorú musíme zajtra ukázať na ihrisku, hlavne však nepodceniť súpera. Náš cieľ je jasný, získať tri body,” povedal pred zajtrajším duelom 27-ročný Stanislav Danko.

 

U nášho sobotňajšieho súpera nastala v týždni zásadná zmena. Vedenie klubu MFK Zemplín Michalovce vymenovalo v utorok na post hlavného trénera Antona Šoltisa. Ten tak vystriedal Jozefa Majoroša, ktorý skončil pre nepriaznivé výsledky v predchádzajúcich dueloch.

 

Anton Šoltis už v minulosti na Zemplíne pôsobil, pri michalovskom tíme bol od júla 2016 do novembra 2019. V sezóne 2020/2021 viedol FK Senica, vo februári bol však z funkcie odvolaný.

 

Hostia z Michaloviec v predchádzajúcom ligovom zápase podľahli doma Pohroniu 1:2. Za domácich skóroval Matej Trusa, ktorý má v ostatnom období dobrú formu. Michalovciam aktuálne patrí 11. miesto tabuľky so ziskom 26 bodov.

 

Sereď 4. kole nadstavbovej časti potvrdila trojbodový zisk z Pohronia. Vo ViOn aréne sme zdolali FC Nitra 2:1. Do streleckej listiny sa zapísala dvojica Andrej FábryTomáš Hučko. Týmto víťazstvom sme si upevnili pozíciu na čele tabuľky skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige. Na svojom konte máme 31 bodov.

 

Tohtosezónne vzájomné duely proti MFK Zemplín Michalovce:

 

9. kolo: ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)

Góly: 53. A. Iván (pen.) – 20. Žofčák (pen.)

 

20. kolo: MFK Zemplín Michalovce – ŠKF Sereď 0:2 (0:0)

Góly: 56. a 83. Lačný

 

Vzhľadom na pretrvávajúce platné nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR sa aj duel 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige: ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce (sobota, 17. apríla 2021, 17:00 hod.) odohrá bez prítomnosti divákov! Zápas môžete naživo sledovať na fortunaliga.tv – TU!

 

Zápas bude rozhodovať: Smolák – Vorel, Jánošík

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Jozef Bedej

Nie je možné pridávať komentáre.