apr 09, 2021

PREVIEW: V sobotu v Zlatých Moravciach proti FC Nitra

 

 

 

4. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige privítame v sobotu v Zlatých Moravciach FC Nitra. Výkop duelu je naplánovaný na 17:00 hod.

 

V utorok mali zverenci trénera Gergelyho Geriho pohárové povinnosti. V osemfinálovom súboji Slovenského pohára – Slovnaft Cupu proti FC Košice sme v penaltovom rozstrele ťahali za kratší koniec – 2:4. Zápas v riadnom hracom čase skončil bezgólovou remízou. V pohárovej konfrontácii s druholigistom dostali príležitosť hráči zo širšieho kádra.

 

Hostia z Nitry v predchádzajúcom fortunaligovom vystúpení zdolali na domácej pôde MFK Ružomberok 1:0. O troch bodoch rozhodol v 73. minúte stopér Kristián Kolčák.

 

3. kole nadstavbovej časti naplno bodoval aj ŠKF Sereď. V Žiari nad Hronom sme porazili FK Pohronie 2:1. Gólovo sa presadila dvojica Miloš LačnýPeter Eneji Moses. Vďaka tomuto víťazstvu sme sa v tabuľke posunuli na čelo skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige. Na svojom konte máme 28 bodov. Náš sobotňajší súper získal o dva body menej.

 

Zápas bude mať špecifickú príchuť pre kouča SeredeGergelyho Geriho, ktorý v minulosti pod Zoborom dvakrát pôsobil. Najprv krátko, keď v piatich stretnutiach zaskakoval za odvolaného trénera Mariána Süttöa. Druhýkrát viedol Nitru od začiatku tohto ročníka do konca novembra 2020, keď na vlastnú žiadosť ukončil svoje pôsobenie.

 

V oboch tohtosezónnych vzájomných meraniach síl bola Nitra výsledkovo úspešnejšia. V sobotu je ideálny čas to zmeniť a zaknihovať dôležité víťazstvo v boji o záchranu v súťaži.

 

Tohtosezónne vzájomné duely proti FC Nitra:

 

8. kolo: FC Nitra – ŠKF Sereď 3:0 (2:0)

Góly: 2. Adamec, 45.+1 a 52. Faško (druhý z pen.).

 

19. kolo: ŠKF Sereď – FC Nitra 1:2 (1:1)

Góly: 18. A. Fábry – 2. a 55. Jendrišek.

 

V sobotňajšom zápase proti FC Nitra sa budeme musieť zaobísť bez zranenej trojice: Dino Špehar, Alex IvánIman Salimi.

 

Vzhľadom na pretrvávajúce platné nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR sa aj duel 4. kola nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige: ŠKF Sereď – FC Nitra (sobota, 10. apríla 2021, 17:00 hod.) odohrá bez prítomnosti divákov! Zápas môžete naživo sledovať na fortunaliga.tv – TU!

 

Zápas bude rozhodovať: A. Somoláni – Hrmo, Vitko

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Jozef Bedej

Nie je možné pridávať komentáre.