apr 24, 2021

VIDEO – Z Ružomberka odchádzame s prehrou

 

 

6. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige sme prehrali na pôde MFK Ružomberok 1:2. Za ŠKF Sereď sa v 90. minúte gólovo presadil Alex Iván.

 

Aktívnejšie začali Ružomberčania, ale ako prví sa v 10. minúte k vážnejšiemu ohrozeniu brány dostali hostia, keď po rýchlej akcii zvnútra šestnástky strieľa Peter Eneji Moses, Krajčírika však neprekvapil. Prvý polčas sa väčšinou niesol v znamení územnej prevahy Liptákov, ktorí často manévrovali s loptou na polovici súpera, ale nedokázali ani len pootvoriť vrátka na kompaktnej defenzíve Serede. Preto k bezprostrednému ohrozeniu brankára Yakubuho sa nedostali.

 

Aj po príchode zo šatní sa obraz hry nezmenil, akurát domáci futbalisti sa smerom dopredu snažili hrať rýchlejšie a kolmejšie. V 55. minúte sa zrodila prvá veľká šanca zápasu, odrazená lopta v hĺbke “veľkého vápna” Serede našla v gólovej pozícii Regáliho, ten však namieril do nebies. V 70. minúte po faule Denisa Potomu na Kostadinova, Brenkus z priameho kopu trafil múr, na druhý pokus pred bránou však našiel Regáliho, ktorý otvoril skóre – 1:0.88. minúte Takáč zahrával priamy kop a Roko Jureškin si hlavičkou strelil vlastný gól2:0. Vzápätí ešte Alex Iván vykresal pre Sereď nádej na bod, skóre sa už ale nezmenilo.

 

6. kolo nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige:

 

MFK Ružomberok – ŠKF Sereď 2:1 (0:0)

Góly: 70. Regáli, 88. Jureškin (vlastný gól) – 90. A. Iván

ŽK: Kostadinov – Mečiar, Bušnja, Michalík

Rozhodovali: A. Somoláni – Vitko, Straka, bez divákov

 

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, Mrva, Filinský, Mojžiš – Kochan – Gerec (86. R. Kružliak), Kostadinov (86. Takáč), Brenkus (79. Zsigmund), Madleňák (90.+ Kubík) – Regáli (90.+ Boďa). Tréner: Ján Haspra

 

ŠKF Sereď: Yakubu – Morong, Michalík, Hučko, Mečiar – Iván Díaz, Potoma (78. Šumský) – Bušnja (60. A. Iván), A. Fábry, Eneji Moses (28. Jureškin) – Lačný. Tréner: Gergely Geri

 

Povedali po zápase:

 

Ján Haspra, tréner MFK Ružomberok:

“Bol to ďalší podobný zápas proti Seredi. Tie sa podobajú ako vajce vajcu. Je to vždy vyrovnané, dôrazné v obrane, keď defenzívy nerobia chyby. Stretnutie by som rozdelil na dve časti, do nášho prvého gólu a po ňom. Do stavu 1:0 išlo o také vzájomné oťukávanie sa. Potom sa súper trochu otvoril a nám sa ponúkali priestory. V závere zápasu to bolo viac hore-dole. Zvýšili sme na 2:0 a v pokoji sme zápas chceli doviesť do úspešného konca, napokon to Sereď trošku zdramatizovala po našej menšej chybe. Zápas sme napokon zvládli a sme veľmi šťastní.”

 

Gergely Geri, tréner ŠKF Sereď:

“Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nadviazať na predchádzajúce zápasy. Snažili sme sa vychádzať z dobre organizovanej obrany, čo sa nám, až na menšie zaváhania aj darilo. O lepší výsledok sme sa pripravili hlúpymi chybami. Súper bol húževnatý, robil všetko preto, aby zápas zvládol, no my sme mu k tomu aj pomohli. Prístup niektorých hráčov sa musí zmeniť. Oveľa viac očakávam od zahraničných hráčov.”

Foto: TASR

Nie je možné pridávať komentáre.