máj 27, 2021

Tréner Serede Gergely Geri: Dali sme dokopy silnú partiu

 

 

 

V semifinále play-off o Európsku konferenčnú ligu UEFA sme na Štadióne pod Dubňom podľahli domácemu tímu MŠK Žilina 2:4. Aj napriek tomu, že sme sa neprebojovali do finále play-off, môžeme uplynulú sezónu považovať za veľmi úspešnú. V nadstavbovej skupine o udržanie sa vo Fortuna lige sme získali najviac bodov (6-1-3, 19 bodov), v konečnom účtovaní sme o dva body predbehli MFK Ružomberok. Sezónu sme ukončili na konečnom 7. mieste so ziskom 41 bodov (11-8-13, 37:48). Čo sa týka bodového zisku, je to najvyšší počet získaných bodov v priebehu trojročného pôsobenia Serede vo Fortuna lige. Historicky najúspešnejšiu sezónu ŠKF Sereď vo Fortuna lige podčiarkuje aj účasť v semifinále play-off o Európsku konferenčnú ligu UEFA.

 

“Zápas so Žilinou bol pre nás také plus, mohli sme len získať. Chceli sme súpera potrápiť. Rešpektovali sme ich silu, majú výborné mužstvo. Prvý polčas sme im trochu pomohli, aj keď boli lepší, robili sme také veci, ktoré sme predtým nerobili. Veľa sme kazili pred vlastnou bránou. Rovnako pred súperovou bránkou sme zle riešili situácie. Pred druhým polčasom sme si povedali, že nemáme čo stratiť, podarilo sa nám streliť dva góly. Chceli sme to trochu zdramatizovať. Súper však strelil štvrtý gól. Gratulujem Žiline k výhre, zaslúžené víťazstvo domácich. Ešte raz veľká vďaka môjmu mužstvu. Verím, že na to nadviažeme aj v ďalšej sezóne a budeme pokračovať v tejto ceste,” to boli hodnotiace slová trénera ŠKF Sereď Gergelyho Geriho po prehre so Žilinou (2:4) v semifinále play-off o Európsku konferenčnú ligu UEFA.

 

Tréner Gergely Geri prišiel na lavičku Serede pred začiatkom nadstavbovej časti Fortuna ligy. Hneď od začiatku jeho príchodu sa všetko podriadilo jedinému cieľu – zachrániť sa vo Fortuna lige.

 

“Keď sa začali boje o záchranu, mali sme jasný cieľ – zachrániť sa. Myslím si, že sme to zvládli na jednotku. Skončili sme na prvom mieste, o dva body sme predbehli Ružomberok. Získali sme najviac bodov, strelili sme najviac gólov. Za nadstavbovú časť veľká jednotka a veľká vďaka všetkým chalanom. Rovnako patrí vďaka celému realizačnému tímu a všetkým ľuďom, čo pracovali v klube,” povedal 44-ročný lodivod ŠKF Sereď.

 

“Určite to nebolo jednoduché. Museli sme vychádzať z typológie hráčov, ktorých máme v kádri. Chceli sme bodovať v každom zápase. Tomu sme podriadili všetko. Keď bolo treba brániť, tak sme bránili. Keď sme mohli zaútočiť, tak sme zaútočili. Bolo dôležité, že sme sa všetci vedeli tomu podriadiť. Brali sme do úvahy aj skladbu súpera. Som rád, že sa nám to podarilo,” pokračoval v hodnotení tréner Serede Gergely Geri.

 

Čo sa skrývalo za výsledkovým a výkonnostným zlepšením mužstva v nadstavbovej skupine o udržanie sa vo Fortuna lige?

 

“Boli sme na tom zle fyzicky aj takticky. Určite pomohlo to, že kabína sa zomkla. Urobila sa dobrá partia okolo skúsených hráčov – Ľuba Michalíka, Tomáša Hučka, Miloša Lačného či Aďa Fábryho. Vedeli sme zápas zlomiť, aj napriek tomu, že výkon nebol vždy ideálny. Za to vďačíme silnej partii. Zlepšovali sme sa od zápasu k zápasu. Posledný zápas so Senicou bol z našej strany veľmi dobrý. Bolo vidno, že z nás padla ťažoba záchrany. Nadstavbovú časť teda hodnotíme veľmi pozitívne,” skonštatoval na záver kouč Serede Gergely Geri.

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Jozef Bedej

Nie je možné pridávať komentáre.