máj 23, 2021

VIDEO – Sme v semifinále play-off o Európsku konferenčnú ligu

 

 

 

V záverečnom 10. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige sme zdolali FK Senica vysoko 4:1. Vďaka tomuto víťazstvu sme sa posunuli na konečné 7. miesto tabuľky a zahráme si semifinále play-off o Európsku konferenčnú ligu. Našim súperom bude v utorok (25. mája 2021) MŠK Žilina. Výkop duelu pod Dubňom je naplánovaný na 19:00 hod.

 

10. kolo nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige:

 

ŠKF Sereď – FK Senica 4:1 (2:0)

Góly: 42. a 90.+ Lačný, 23. Bušnja, 78. Iván – 83. Šimčák

ŽK: A. Fábry – Malec, Totka, Turčák

Rozhodoval: A. Somoláni, divákov: 125

 

ŠKF Sereď: Ayotunde Ezekiel – Morong, Michalík, Hučko, Slaninka – Machuča, Bušnja (71. Jureškin), Potoma (71. Iván Díaz – 90.+ Prachar), A. Fábry, Iván (83. Tatranský) – Lačný. Tréner: Gergely Geri

 

FK Senica: Vliegen – E. Addo, Carillo, Nemec, Šimčák – Košťál (81. Gallovič), Gamboš (46. Majdan), Totka (81. Duda), Guba (57. Malý) – Piroska (68. Turčák) – Malec. Tréner: Karol Praženica

 

Povedali po zápase:

 

Gergely Geri, tréner ŠKF Sereď:

“Mali sme pred Senicou rešpekt. Viem sa vcítiť do ich kože. Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas, som na chlapcov hrdý a chcem sa im za dnešný výkon poďakovať. Som rád, že sme vyvrátili všetky predzápasové fámy o dnešnom výsledku.”

 

Karol Praženica, tréner FK Senica:

“Dnešný zápas sme nezvládli. Pre nás to bol zápas o život, ale na ihrisku to tak nevyzeralo. Do polčasu sme inkasovali dva góly. Po zmene strán sme síce hrali lepšie, ale napriek tomu sme dostali ďalšie góly. Nakoniec to pre nás dopadlo dosť kruto, ale futbal sa hrá na góly a tie dal súper. Teraz sa musíme pripraviť na baráž. Máme na to dva dni. Všetko je otvorené.”

Foto: Jozef Bedej

 

 

 

Nie je možné pridávať komentáre.