jún 11, 2021

Juraj Jarábek je novým trénerom ŠKF Sereď

 

 

 

Päťdesiatosemročný rodákTrnavy vystrieda na lavičke Serede trénera Gergelyho Geriho, ktorý bude pôsobiť v FK Pohronie.

 

Skúsený tréner Juraj Jarábek sa s vedením nášho klubu dohodol na spolupráci do konca sezóny 2021/2022. Asistentom trénera bude Roman Hudec (prichádza z FC DAC 1904 Dun. Streda U17, predtým päť sezón strávil v mládeži FC Spartak Trnava), kondičným trénerom zostáva Michal Kukučka a trénerom brankárov Roland Praj.

 

“Sme radi, že sa nám do Serede podarilo prilákať takého skúseného trénera, veľmi dobrého odborníka, ktorý je pracovitý, má veľmi dobrý cit pre výber hráčov. Je to zároveň výborný psychológ a veľká osobnosť slovenského futbalu. Som veľmi rád, že prišiel do Serede. Poznáme sa veľmi dlho, nielen po športovej stránke, ale aj ľudskej. Veľmi zavážilo aj to, že v Seredi je výborná partia a skvelé medziľudské vzťahy. Čaká nás neľahká sezóna a ťažká práca. Pevne však veríme, že silou kolektívu, pracovitosťou, odbornosťou a kvalitou dokážeme hrať pod trénerom Jarábkom dôstojnú úlohu v nasledujúcom ročníku Fortuna ligy,” povedal na margo príchodu nového trénera generálny manažér klubu Marián Černý.

 

Zaujímavosťou je, že Juraj Jarábek ako aktívny hráč v rokoch 1981 – 1984 pôsobil v Seredi, kde zamieril po pôsobení v trnavskom Spartaku.

 

Trénerskú kariéru na seniorskej úrovni odštartoval v roku 2008 v ŠK Blava Jaslovské Bohunice. V októbri 2009 sa stal kormidelníkom FC ViOn Zlaté Moravce. Hneď v úvodnej sezóne postúpil so svojím mužstvom do najvyššej slovenskej súťaže. V tomto klube strávil ďalšie tri sezóny, umiestnil sa na šiestom, siedmom a ôsmom mieste ligovej tabuľky. V júli 2013 sa stal koučom trnavského Spartaka. Na lavičke “bílych andelov” pobudol vyše dvoch rokov. V prvej sezóne získal tretie miesto, v nasledujúcej sezóne obsadil štvrtú pozíciu. Koncom augusta 2015 rezignoval na post trénera. V januári 2016 sa Juraj Jarábek dohodol na zmluve s gruzínskym klubom Dinamo Tbilisi. V priebehu necelého roka získal s týmto tímom cenné double. V novembri 2016 sa stal staronovým hlavným kormidelníkom ViOn-u Zlaté Moravce. Na lavičke zotrval do novembra 2018, keď skončil na vlastnú žiadosť. Poslednou trénerskou zastávkou trénera Juraja Jarábka bol český fortunaligista MFK Karviná. Do tohto klubu prišiel v novembri 2019. Tím Karvinej viedol 16 mesiacov, v priebehu tohto obdobia odkoučoval 39 zápasov s bilanciou 9 výhier, 14 remíz a 16 prehier.

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.