júl 26, 2021

Do Serede sa vracia brankár Dejan Iliev

 

 

 

Do ŠKF Sereď sa vracia známa tvár, 26-ročný severomacedónsky brankár Dejan Iliev, ktorý je kmeňovým hráčom londýnskeho Arsenalu. Reprezentant Severného Macedónska prichádza do Serede na ročné hosťovanie.

 

“V posledných dňoch prebiehali rokovania s Arsenalom o ročnom hosťovaní Dejana v našom klube, nakoniec sa to dotiahlo do úspešného konca. Dejan veľmi dobre pozná seredské prostredie, je to kvalitný brankár. Srdečne ho vítame v klube a prajeme mu všetko dobré v tejto sezóne,” vyjadril sa k príchodu novej posily generálny manažér klubu Marián Černý.

 

Odchovanec Belasice Strumica je hráčom Arsenalu od roku 2012. Za Arsenal FC U23 odchytal celkovo 35 zápasov.

 

júli 2019 prišiel na hosťovanie do ŠKF Sereď. V priebehu jesene 2019 odchytal za Sereď vo Fortuna lige celkovo 18 duelov. Na svoje konto si pripísal 1 620 odchytaných minút.

 

januári 2020 sa presunul na polročné hosťovanie do poľskej Jagiellonie Bialystok. Počas tohto obdobia odchytal 4 stretnutia.

 

Po skončení hosťovania sa vrátil späť do londýnskeho Arsenalu, následne v októbri 2020 začal pôsobiť v treťoligovom anglickom klube Shrewsbury Town FC (League One). Do konca januára 2021 stihol odchytať za tento klub 3 zápasy.

 

Dejan, vitaj opäť v Seredi!

 

VIZITKA – DEJAN ILIEV

 

Narodený: 25. 02. 1995, Strumica

Vek: 26

Národnosť: Severné Macedónsko

Výška: 195 cm

Váha: 87 kg

Preferovaná noha: pravá

Pozícia: brankár

Číslo dresu: 1

Predchádzajúci klub: Arsenal FC (Anglicko)

Ostatné kluby: FK Belasica, ŠKF Sereď, Jagiellonia Bialystok, Shrewsbury Town FC

Reprezentácia: Severné Macedónsko U17, U19, U21

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Michal Svitok

Nie je možné pridávať komentáre.