júl 31, 2021

V zápase s Ružomberkom sme ťahali za kratší koniec

 

 

 

2. kole Fortuna ligy sme na Štadióne Antona Malatinského v Trnave podľahli hosťujúcemu Ružomberku 2:3. Za ŠKF Sereď sa gólovo presadila dvojica Roko JureškinDominik Radič.

 

2. kolo Fortuna ligy 2021/2022


ŠKF Sereď – MFK Ružomberok 2:3 (0:0)

Góly: 74. Jureškin, 86. Radič – 50. Michalík (vlastný gól), 54. Brenkus (pen.), 70. Dopater

ŽK: Hurtado, Kadlec – Regáli, Zsigmund, Fabiš

Rozhodovali: Marhefka – Bednár, Vitko

Divákov: 120

 

ŠKF Sereď: Iliev – Kadlec, Dias, Michalík (66. Radič), Hurtado – Potoma, Machuča (65. Jureškin) – Morong, Gatarič, Popovič (66. Hučko) – Haša. Tréner: Juraj Jarábek

 

MFK Ružomberok: Krajčirík – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Zsigmund – Gerec, Múdry (81. Luterán), Brenkus (67. Dopater), Selecký (46. Boďa) – Regáli (60. Tancík). Tréner: Peter Struhár

 

Už v 4. minúte mohol otvoriť hlavou skóre Gatarič, no Krajčirík končekmi prstov ratoval na roh. Na opačnej strane musel v 10. minúte zasiahnuť Iliev po strele Brenkusa. Rušné prvé dejstvo prinieslo viacero pološancí na oboch stranách, no nemali gólové vyústenie. Neujala sa ani strela Hašu, ktorá v 40. minúte opečiatkovala konštrukciu ružomberskej bránky. Hostia išli do vedenia v 50. minúte, keď si Regáliho pokus zrazil do vlastnej siete Michalík. Raketový vstup “Ruže” do druhého polčasu podčiarkol Brenkus druhým gólom z pokutového kopu, ktorý zavinil Michalík faulom na Gereca. Na rozdiel triedy upravil striedajúci Dopater. Sereď sa síce dokázala dvoma gólmi priblížiť k súperovi, no nezabránila druhej prehre v novej sezóne.

 

Hlas po zápase:

 

Juraj Jarábek, tréner ŠKF Sereď:

 

“Po inkasovaných góloch sme museli zmeniť celé rozostavenie. Hurtado musel ísť na ľavú stranu obrany a tam sme sa nadýchli, zjednodušili sme hru. Mali sme tri veľké šance, Ružomberok hrozil po brejkových situáciách. Dvihli sme hlavy, slúži nám ku cti, že sme to nezabalili. Podarilo sa nám znížiť a zdramatizovať záver stretnutia. Vo finálnej fáze nám chýbalo viac kľudu. Celkovo nie som spokojný, bolo tam veľa slabých individuálnych výkonov.”

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Pavel Neubauer/TASR

Nie je možné pridávať komentáre.