sep 12, 2021

Dôležité víťazstvo proti Liptovskému Mikulášu

 

 

 

7. kolo Fortuna ligy 2021/2022:

 

ŠKF SEREĎ – MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:0 (2:0)

Góly: 21. Roberto Dias, 41. Haša

ŽK: Roberto Dias, Hučko – D. Krčík

Rozhodovali: Kružliak – Roszbeck, Čajka

Divákov: 200

 

ŠKF Sereď: Iliev – Kadlec, Roberto Dias, Hurtado (37. Hučko), Popovič – Ljubičič (82. Mićin), Jureškin (61. Karrica), Gatarič – Potoma, Yann Yao, Haša (82. Sanusi Ridwan). Tréner: Juraj Jarábek

 

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – A. Krčík, Hranáč, D. Krčík, Pintér (84. Janec) – Filinský, Staš (46. J. Švec), A. Kačerík (46. Flak) – Pinte (70. Laura), R. Bartoš, Ivan Kotora (70. D. Andrič). Tréner: Marek Petruš

 

KOMENTÁR ZÁPASU:

 

Skóre duelu otvoril v 21. minúte dôraznou hlavičkou z vnútra šestnástky domáci kapitán Roberto Dias, ktorého našiel centrujúci Yann Yao. Sám Yann Yao mohol o šesť minút neskôr pridať druhý gól svojho tímu, tesne pred brankárom však nemieril presne a minul bránu. Po polhodine hry centroval z pravej strany Kadlec, v šestnástke zakončujúcemu Potomovi chýbali od presného zásahu iba decimetre. Druhý gól zápasu pridal Roman Haša v 41. minúte, keď skvelou technickou strelou prekonal Sváčeka asi z dvadsiatich metrov.

 

Sereď hrajúca s pohodlným náskokom sa od úvodu druhého polčasu sústredila na pozornú obranu a rýchle protiútoky. Tretí gól Serede mohol pridať v 64. minúte striedajúci Bernard Karrica, po jeho strele spoza šestnástky sa triaslo brvno a o tri minúty neskôr neuspel ani Nikola Gatarič, jeho hlavičke po centri Kadleca chýbala presnosť. V nadstavenom čase stretnutia chytil čistý gól Laurovi domáci brankár Dejan Iliev a Sereď si po výhre 2:0 pripísala tri dôležité body do tabuľky.

 

HLASY PO ZÁPASE:

 

Juraj Jarábek – tréner ŠKF Sereď:

“Myslím si, že Liptovský Mikuláš sa nemá za čo hanbiť, hrali dobrý futbal, rovnako ako aj v iných zápasoch, ktoré som videl. Svojich chlapcov chcem pochváliť, mali sme horší vstup do zápasu, hostia boli nabudení, ale neboli nebezpeční. Prvý gól bol zo štandardnej situácie, druhý bola genialita Hašu, skúša to stále, som rád, že mu to vyšlo v majstrovskom zápase. Máme v mužstve jedenásť národností, všetko si musí sadnúť, máme na čom pracovať, ale sme radi za tri body.”

 

Marek Petruš – tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš:

“Musím pogratulovať domácim, pretože vyhrali zaslúžene. Hrali sme veľmi komplikovane a nedostávali sme sa do šancí. Na každý gól sa veľmi natrápime, naše šance prišli až v závere, keď už bolo rozhodnuté. Počas reprezentačnej prestávky sme pracovali na tom, aby sme sa vyvarovali chýb a prvý gól inkasujeme zo štandardnej situácie a druhý súperovi darujeme.”

 

Zdroj: TASR

Foto: Branislav Španka

Nie je možné pridávať komentáre.