sep 01, 2021

Roman Haša: Verím, že sa chytím nejakým “zlepeným” gólom

 

 

 

ŠKF Sereď má za sebou úvodných šesť kôl Fortuna ligy. Počas reprezentačnej prestávky sme sa rozhodli vyspovedať 28-ročného českého útočníka Romana Hašu.

 

Do Serede si prišiel z českého prvoligového tímu MFK Karviná. Ako zatiaľ hodnotíš tvoje pôsobenie v klube ŠKF Sereď?

 

“Som rád, že som v Seredi, páči sa mi tu. Je to taký rodinný klub, niečo podobné som zažil v Skalici, kde sa mi darilo. Páči sa mi, keď sa všetci spolu poznajú. Je to tu super.”

 

Do tímu si ťa vybral tréner Juraj Jarábek, ktorý ťa trénoval už v Karvinej. Navzájom sa teda poznáte. Vnímaš to aj tak, že chceš splatiť jeho dôveru?

 

“Tréner Jarábek si ma vybral už pred rokom do Karvinej. Po poslednom ligovom dueli Karvinej v Ostrave sme sa s trénerom stretli po zápase, zo srandy som mu povedal, že ak bude mať nové pôsobisko, tak nech ma zavolá. Zbehlo sa to veľmi rýchlo, volal mi, že ide do Serede a že má o mňa záujem. Nad príchodom do Serede som ani neváhal. Viem, že tréner mi verí, určite chcem splatiť jeho dôveru.”

 

Je tu reprezentačná prestávka, priestor zhodnotiť si úvodných šesť kôl aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Na svojom konte máme 5 bodov (1-2-3). Mohlo tých bodov byť podľa teba viac?

 

“Tých bodov malo byť jednoznačne viac. Mrzí strata bodov s Ružomberkom, v tomto zápase sme mali určite naplno bodovať. Myslím si, že aj doma so Slovanom sa dalo uhrať viac. Boli sme viac ako vyrovnaný súper, pri troche šťastia sme mohli vyhrať i v Pohroní. Musíme zbierať body, mať pokoru, pretože každý bod sa počíta, až na konci sezóny zistíme či bol plusový alebo mínusový.”

 

Ktorý fortunaligový zápas bol z tvojho pohľadu najvydarenejší či už z pohľadu výsledku, ale aj po hernej stránke? Naopak, ktoré stretnutie nám vôbec nevyšlo podľa predstáv?

 

“Určite sa nám nevydaril duel v Žiline, kde sme prespali úvod zápasu. Rovnako domáci zápas s Ružomberkom. Tento duel sme mali zvládnuť. Medzi tie vydarené zápasy patrí domáce víťazstvo nad DAC Dunajská Streda. Tohto súpera sme zdolali po veľmi dobrom výkone celého mužstva. V Trenčíne to bol tiež z našej strany dobrý zápas, pri troche šťastia sme mohli urvať tri body.”

 

Sereď domáce fortunaligové zápasy hráva na Štadióne Antona Malatinského – City Arena v Trnave. Ako vnímaš tento fakt? Páči sa ti prostredie trnavského štadióna?

 

“V Trnave je nádherný futbalový stánok. Môžem povedať, že je to jeden z najkrajších štadiónov nielen na Slovensku, ale aj v Česku. Keď má štadión dve poschodia, to sa mi veľmi páči. Hrá sa tam výborne, trávnik je super. Je to skutočne niečo iné.”

 

Na západnú tribúnu trnavského štadióna si zatiaľ veľa ľudí cestu nenašlo, najviac divákov doteraz prišlo na zápas so Slovanom – 328 divákov.

 

“To ma mrzí asi najviac, že ľudia nechodia na domáce zápasy, ktoré hrávame na krásnom štadióne v Trnave. Na druhej strane chápem, že tam boli aj opatrenia proti koronavírusu. Ľudia nechcú dávať peniaze za testy. V poslednom domácom zápase so Slovanom to bolo už bez testov, veľa ľudí však na štadión neprišlo. Verím, že sa nám podarí nejaká šnúra a ľudia budú chodiť v hojnejšom počte.”

 

V letnej príprave si bol najlepším strelcom mužstva so 4 gólmi. Do gólových príležitostí sa dostávaš aj v ligových dueloch. Čím to je, že v aktuálnej sezóne Fortuna ligy si ešte neskóroval?

 

“Áno, v príprave sa mi strelecky darilo. V lige mi to však zatiaľ nepadá, potreboval by som sa chytiť nejakým “zlepeným” gólom. Do šancí sa však dostávam. Verím, že konečne nejakú príležitosť premením a už to pôjde. Mrzia ma tri čisté gólové príležitosti doma s Ružomberkom, ktoré musím premieňať.”

 

Po reprezentačnej prestávke nás čaká domáci súboj s MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Nováčik Fortuna ligy dokázal zdolať MŠK Žilina. Aký zápas môžeme očakávať?

 

“Po repre pauze nás čaká doma náročný zápas proti Liptovskému Mikulášu, videl som ich naživo hrať v príprave proti Slovácku. Hrali veľmi dobre. Vo Fortuna lige nenájdeme ľahkého súpera. Každý môže poraziť každého. Nečaká nás vôbec jednoduchý zápas.”

 

Na predsezónnej tlačovej konferencii bolo deklarované, že klub si nedáva žiadne dlhodobé ciele v rámci tejto sezóny. Skôr ísť od zápasu k zápasu. Súhlasíš?

 

“Jednoznačne treba ísť od zápasu k zápasu. Chystať sa zodpovedne na každého súpera. Je náročné niečo budovať, keďže v lete tu bola značná obmena kádra. Myslím si, že pod trénerom Jarábkom už taká fluktuácia hráčov nebude. Verím, že sa vybuduje silné mužstvo, ktoré popreháňa špičku slovenskej Fortuna ligy a dosiahne nejaké historické umiestnenie.”

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Branislav Španka

Nie je možné pridávať komentáre.