okt 10, 2021

Adam Morong: Cítim sa už zdravotne v poriadku

 

 

 

V súťažnom zápase sa naposledy predstavil 25. augusta 2021 v pohárovom stretnutí na pôde piatoligového tímu TJ Družstevník Trstice (3:0). Odvtedy niekoľko týždňov laboroval so zraneným lýtkom. Reč je o 28-ročnom univerzálovi ŠKF ORION TIP Sereď Adamovi Morongovi.

 

V súťažnom dueli si naposledy nastúpil koncom augusta v pohárovom zápase na ihrisku Trstíc, v tomto stretnutí si musel pre zranenie lýtka nútene striedať už v 15. minúte. Ako sa teraz cítiš po niekoľkotýždňovej absencii?

 

“Trochu sa to ťahalo dlhšie, lýtko však teraz drží, čo je super. Už som sa nemohol dočkať, kedy budem môcť naskočiť do tréningu, resp. zápasu. Cítim sa teda zdravotne v poriadku a pripravený vrátiť sa na trávniky.”

 

V poslednom ligovom zápase proti Senici si už figuroval medzi náhradníkmi, v stredu si dokonca odohral prvý polčas prípravného stretnutia proti Šali. Vyzerá to tak, že už v najbližšom ligovom dueli na ihrisku Zlatých Moraviec by si mohol odohrať podstatnú časť zápasu?

 

“Po dlhšej vynútenej pauze som konečne mohol hrať. Chcem pomôcť chalanom aj v najbližšom zápase proti Zlatým Moravciam. Verím, že dostanem priestor na ihrisku. Na aký čas to bude, to záleží od rozhodnutia trénera.”

 

Po 10. kole Fortuna ligy máme na svojom konte 11 bodov. Ako z tvojho pohľadu hodnotíš doterajšie výsledky mužstva? Mohlo tých bodov byť podstatne viac?

 

“Všetci v klube to vnímame tak, že tých bodov mohlo byť oveľa viac. Vo viacerých zápasoch sme boli lepším tímom, inkasovali sme však veľmi lacné góly, čo nás stálo lepšie výsledky. Možno chýbalo aj trochu šťastia. Stále však tvrdo pracujeme na tom, aby sme zbierali viac bodov. Verím, že sa to obráti v náš prospech tak, ako v poslednom ligovom zápase proti Senici.”

 

Po reprezentačnej prestávke sa predstavíme na trávniku Zlatých Moraviec. Aký zápas očakávaš? 

 

“Proti ViOn-u Zlaté Moravce sú zápasy vždy fyzicky veľmi náročné. Na tohto súpera sa určite zodpovedne pripravíme. Urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní.”

 

Aké sú tvoje očakávania v aktuálnej sezóne z hľadiska tímu?

 

“Všetci v klube chceme, aby sme boli v tabuľke čo najvyššie. Dostať sa do hornej šestky by bolo fantastické. Kvalitu na to máme, len ju treba ukázať na ihrisku.”

 

A čo osobné ambície, ciele?

 

“Hlavne byť zdravý, aby ma futbal stále bavil a robil radosť. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť…”

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Branislav Španka

Nie je možné pridávať komentáre.