okt 26, 2021

Andrej Kadlec: Strelený gól proti Žiline som si užil

 

 

 

Dvadsaťpäťročný obranca Serede Andrej Kadlec si otvoril strelecký účet v drese ŠKF ORION TIP Sereď. V prvej minúte duelu proti Žiline si nabehol do šestnástky, priťukol si s Hašom a gólovo zakončil popod brankára Petráša. Rodákovi z Ilavy sme po stretnutí položili niekoľko otázok.

 

V piatok proti MŠK Žilina (1:1) si strelil premiérový gól vo farbách ŠKF ORION TIP Sereď. Ako chutil?

 

“Chutil tak polosladko, úplne sladko by chutil až vtedy, keby mal váhu troch získaných bodov. Strelený gól som si však užil.”

 

Počas pôsobenia v FC Spartak Trnava si vo Fortuna lige skóroval dvakrát. Celkovo máš teda na svojom konte tri ligové góly. Trúfaš si v tejto sezóne pridať aj ďalšie?

 

“Nie som žiadny vyhlásený strelec. Motyka však niekedy vystrelí, ako napr. v piatok proti Žiline (smiech). Verím teda, že v tejto sezóne vystrelí ešte viackrát. Pokiaľ ako mužstvo budeme hrať ofenzívne, tak aj pre mňa bude väčšia šanca na skórovanie.”

 

V sobotu si zmeriame sily s domácim Ružomberkom, ktorému sa v ostatných dueloch výsledkovo darí. V prvom súboji v Trnave sme s ním ťahali za kratší koniec. S akým cieľom pocestujeme pod Čebrať?

 

“Vnímame to tak, že Ružomberok má dobrú sériu, Liptákom sa výsledkovo darí, sú tretí v tabuľke. Určite tam vládne spokojnosť. My sme však tiež tri zápasy neprehrali. Potrebujeme bodovať naplno. Máme pred súperom rešpekt, ale určite tam pôjdeme s cieľom získať tri body.”

 

V prvom vzájomnom meraní síl (pozn. s Ružomberkom) si mal prsty v oboch strelených góloch Serede. Najskôr si prihral na gól Jureškinovi a potom si parádnym centrom našiel Radiča, ktorý hlavičkou uzavrel na konečných 2:3. Veríš, že by si niečo podobné mohol zopakovať aj na Liptove?

 

“Z osobného hľadiska by to bolo skvelé, keby som niečo podobné zopakoval. Určite by som však bol radšej, keby sme vyhrali, hoci aj 1:0 a ten gól dal niekto iný, alebo by naň prihral niekto z mojich spoluhráčov. Zisk troch bodov by som vymenil za osobné štatistiky.”

 

Po 12. kole Fortuna ligy nám v tabuľke patrí 9. miesto (pozn. 13 bodov). Na šieste Michalovce strácame 4 body. V lige sme v posledných troch zápasoch nazbierali 5 bodov (1-2-0). Celkovo tých bodov mohlo byť však podstatne viac. Súhlasíš?

 

“Tých bodov mohlo byť určite viac už od druhého kola s Ružomberkom. V tom zápase sme mohli po prvom polčase pokojne viesť trojgólovým rozdielom. Nakoniec sme tri góly inkasovali my. Takže už od tohto zápasu nám body zbytočne utekajú po našich individuálnych chybách. Bohužiaľ, to patrí k futbalu. Pokiaľ bude futbal spravodlivý, tak tie body sa nám vrátia niekde inde. Verím, že začneme čím skôr bodovať.”

 

Po návrate do Fortuna ligy pravidelne nastupuješ v základnej zostave Serede. Už si sa teda plne aklimatizoval v novom pôsobisku?

 

“V Seredi som už od začiatku letnej prípravy. Niekoľko chalanov som poznal už predtým, hrávali sme proti sebe. Mužstvo sa dávalo dokopy ešte aj po mojom príchode. V lete prišlo veľa nových hráčov. Myslím si, že s mojou adaptáciou v tíme nebol žiadny problém.”

 

Do konca jesennej časti zostáva odohrať ešte 7 kôl. Je v silách mužstva skončiť po jeseni do 6. miesta?

 

“Osobne si myslím, že je to v našich silách. Veríme, že to šťastie sa konečne prikloní na našu stranu. Potrebujeme však v zápasoch bodovať naplno. Tým pádom skončiť do šiesteho miesta, nemusí byť nereálne.”

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Ján Lauko

Nie je možné pridávať komentáre.