jan 10, 2022

A-mužstvo: Odštartovali sme zimnú prípravu

 

 

 

Futbalisti ŠKF ORION TIP Sereď v pondelok dopoludnia na umelom trávniku v Seredi odštartovali päťtýždňovú zimnú zaberačku na jarnú časť Fortuna ligy. Prvú tohtoročnú tréningovú jednotku pod taktovkou trénera Juraja Jarábka absolvovalo 19 hráčov. Trénerský štáb Serede bude aj naďalej pracovať v zložení: Juraj Jarábek (hlavný tréner), Roman Hudec (asistent trénera), Michal Kukučka (kondičný tréner) a Roland Praj (tréner brankárov).

 

“Sme odpočinutí, chalani svedomito plnili svoje tréningové plány, čaká nás krátka príprava. Samozrejme, na jar je zápasov menej, nič sa však nemení na tom, že sa chceme pobiť o prvú šestku. Niektorí hráči nám skončili (Machuča, Kříž, Gatarič, Karrica a Kadlec). Verím, že ostatní zostanú a podarí sa nám káder stabilizovať. Na dobrej ceste je príchod Martina Košťála z Jagiellonie. Prípravu začíname tu v Seredi, čakáme však na pokyny od mesta ohľadom výstavby štadióna. Je to na spadnutie, je tam však aj plán B, dopredu však nechcem hovoriť,” povedal na úvod tréner ŠKF ORION TIP Sereď Juraj Jarábek a zároveň doplnil: “Liga je vyrovnaná, šance sú rovnaké pre všetky tímy, nepodceňujeme kvalitu Michaloviec či Senice. Je to teda otvorené. Dôležité je, že zatiaľ mužstvo ostalo pokope. Veríme si a určite sa pobijeme o prvú šestku.”

 

Za hráčsku kabínu sa k štartu zimnej prípravy a cieľom do jarnej časti Fortuna ligy vyjadril Adam Morong, ktorý na jeseň strelil tri góly. “Po skončení jesennej časti sme si trošku oddýchli, tréneri nám teraz určite naordinujú kvalitnú prípravu. Verím, že sa dobre pripravíme na jarnú časť Fortuna ligy. Počas vianočných sviatkov tam boli určité behy, sme teda pripravení na začiatok zimnej prípravy.”

 

Ciele do jarnej časti Fortuna ligy? “Myslím si, že pôjdeme od zápasu k zápasu. Máme priamych konkurentov v boji o prvú šestku. Je to hlavne na nás, máme to vo vlastných rukách. Keď to zvládneme, budeme šťastní. Verím, že sa budeme zlepšovať od zápasu k zápasu. Uvidíme na konci, ako to dopadne. Samozrejme, Andrej Kadlec nám bude všetkým chýbať. Musíme ho však nahradiť. Verím, že sa nám to podarí a budeme silnejší.”

 

Úvodný tréning zimnej prípravy absolvovali: Martin Chudý, Ayotunde Ezekiel Ikuepamitan, Tomáš Šípka, Tomáš Hučko, Matúš Katunský, Mihajilo Popovič, Adam Morong, Moses David Cobnan, Denis Potoma, Dominik Radič, Ridwan Sanusi, Yann Michael Yao, Roman Haša, Samuel Prachar, Martin Košťál, Mateus De Oliveira Silva, Haiderson Hurtado Palomino (individuálne).

 

Hráči na skúške: Stefan Veličkovič, Sanjin Lelič (Partizán Bardejov)

 

Chýbali: Mathew Yakubu, Dejan Iliev, Marin Ljubičič, Roberto Dias, Dani Iglesias, Roko Jureškin

 

Odchody: Andrej Kadlec, Ondřej Machuča, Dominik Kříž, Nikola Gatarič, Bernard Karrica, Petar Mićin

 

Plán zimnej prípravy 2022:

 

15. januára: ŠKF ORION TIP Sereď – KFC Komárno (2. liga) – UT Sereď, 11:00 hod.

22. januára: ŠKF ORION TIP Sereď – MFK Dukla Banská Bystrica (2. liga) UT Sereď, 13:00 hod.

26. januára: Floridsdorfer AC (Rakúsko, 2. liga) – ŠKF ORION TIP Sereď – Viedeň, 12:00 hod.

V termíne od 26. januára do 5. februára – herné sústredenie v Turecku (v štádiu riešenia)

 

*Termíny, resp. časy prípravných zápasov sa môžu meniť vzhľadom na pandemickú situáciu, o prípadných zmenách budeme včas informovať.

 

20. kolo Fortuna ligy:

12. februára (sobota): MFK Zemplín Michalovce – ŠKF ORION TIP Sereď (15:00 hod.)

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Ján Lauko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.