jan 27, 2022

Do klubu prichádza Martin Košťál

 

 

Stredovú formáciu ŠKF ORION TIP Sereď posilní 25-ročný krídelník Martin Košťál, ktorý naposledy pôsobil v poľskom klube Jagiellonia Bialystok. S vedením nášho klubu sa dohodol na zmluve do konca aktuálnej sezóny.

 

“Pre Sereď som sa rozhodol aj z toho dôvodu, že vidím veľkú šancu prebojovať sa do hornej šestky. Veľmi sa teším na túto výzvu a verím, že sa nám to po úvodných kolách spoločne podarí. Je to pre mňa nový začiatok po rozviazaní zmluvy v Poľsku. Chcem pomôcť mužstvu čo najlepšími výkonmi, streliť nejaké góly či pridať gólové asistencie,” povedala nová akvizícia Serede.

 

“Martin je kvalitný hráč, ktorého poznám ešte z pôsobenia v Trnave, následne odišiel do Poľska, výbornú sezónu mal aj v Senici. Sľubujeme si od neho, že zvýši konkurenciu v ofenzívnej fáze. Je to rýchlostný typ hráča, ktorý vie streliť gól. Veríme, že táto spolupráca bude vzájomne prospešná pre obidve strany,” vyjadril sa k príchodu novej posily generálny manažér ŠKF ORION TIP Sereď Marián Černý.

 

Martin Košťál začínal s futbalom v rodných Nových Zámkoch, neskôr pôsobil aj v kluboch FC Nitra FC Spartak Trnava. V “malom Ríme” si zahral aj najvyššiu slovenskú súťaž. Za trnavský Spartak odohral celkovo 18 ligových zápasov, v ktorých zaznamenal jeden presný zásah.

 

júli 2017 sa presunul do poľskej Ekstraklasy, kde nastupoval za klub Wisla Kraków. V tomto tíme odohral celkovo 23 duelov a strelil 2 góly.

 

januári 2019 podpísal kontrakt v ďalšom poľskom klube – Jagiellonia Bialystok. Na svoje konto si pripísal 29 zápasov.

 

Sezónu 2020/2021 strávil na hosťovaní v FK Senica. Za Záhorákov odohral vo Fortuna lige celkovo 27 zápasov, v ktorých zaznamenal 6 gólov. Ďalšie dve stretnutia si pripísal v Slovenskom pohári – Slovnaft Cupe, raz skóroval do siete SFC Kalinkovo.

 

Po skončení sezóny 2020/2021 sa Martin Košťál vrátil do Jagiellonie Bialystok. Počas jesennej časti 2021/2022 nastupoval za Jagielloniu Bialystok II. Odohral 14 stretnutí, v ktorých strelil 6 gólov.

 

Martin, vitaj v ŠKF ORION TIP Sereď!

 

VIZITKA – MARTIN KOŠŤÁL

 

Narodený: 23. 02. 1996, Nové Zámky

Vek: 25

Národnosť: SR

Výška: 179 cm

Váha: 65 kg

Preferovaná noha: pravá

Pozícia: stredopoliar

Číslo dresu: 7

Reprezentácia: SR U21

Predchádzajúci klub: Jagiellonia Bialystok (Poľsko)

Ostatné kluby: FŠ FKM Nové Zámky, FC Nitra, FC Spartak Trnava (mládež), FC Spartak Trnava “B”, FC Spartak Trnava, Wisla Kraków, FK Senica

 

Autor: Peter Cuninka

Jedna odpoveď na “Do klubu prichádza Martin Košťál”

  1. Dušan píše:

    Za vsetkych fanušikov ŠKF mu prajem vela úspechov hlavne nech sa mu vydari posunuť ŠKF v jarnej časti fortunaligy do prve šesťky….