jan 26, 2022

Todor Todoroski posilou ŠKF ORION TIP Sereď

 

 

Pravý kraj obrany prichádza posilniť 22-ročný Todor Todoroski zo Severného Macedónska. Rýchlonohý obranca naposledy obliekal dres srbského prvoligistu FK Radnički Niš. S vedením nášho klubu sa dohodol na kontrakte do konca aktuálnej sezóny.

 

“Som veľmi rád, že môžem byť súčasťou tohto tímu. Sereď už počas jesene predvádzala kvalitné výkony. Som tu krátko, ale v šatni je cítiť tímový duch. Chcem pomôcť mužstvu k naplneniu spoločného cieľa a tým je postup do TOP6. Verím, že sa nám to podarí,” to boli prvé slová novej posily Serede.

 

“Po odchode Kadleca sme hľadali na pravú stranu obrany hráča, ktorý by bol typologicky podobný a mal určitú kvalitu na to, aby mohol ihneď naskočiť na pravý kraj obrany. Podarilo sa nám získať severomacedónskeho reprezentanta Todora Todoroského. Verím, že v jarnej časti bude predvádzať kvalitné výkony a pomôže tímu v náročných fortunaligových zápasoch,” povedal na margo novej posily generálny manažér ŠKF ORION TIP Sereď Marián Černý.

 

Todor Todoroski odohral v priebehu jesene za FK Radnički Niš 8 zápasov, skórovať sa mu však nepodarilo. V novembri 2021 debutoval v národnom tíme Severného Macedónska. V kvalifikačnom zápase MS 2022 na pôde Arménska odohral ako striedajúci hráč sedem minút.

 

Počas doterajšej kariéry pôsobil aj v chorvátskych kluboch NK OsijekHNK Šibenik. V rodnom Severnom Macedónsku hrával za kluby FK Metalurg SkopjeFK Vardar Skopje, kde sa v sezóne 2016/2017 tešil zo zisku majstrovského titulu.

 

Todor, vitaj v ŠKF ORION TIP Sereď!

 

VIZITKA – TODOR TODOROSKI

 

Narodený: 26. 02. 1999, Prilep

Vek: 22 rokov

Národnosť: Severné Macedónsko

Výška: 180 cm

Váha: 70 kg

Preferovaná noha: pravá

Pozícia: obranca

Reprezentácia: Severné Macedónsko U17 – U21, A-tím (1/0)

Predchádzajúci klub: FK Radnički Niš (Srbsko, Super liga)

Ostatné kluby: 11 Oktomvri, FK Kožuf, FK Metalurg Skopje, FK Vardar Skopje (mládež), FK Metalurg Skopje, FK Vardar Skopje, NK Osijek II., NK Osijek, HNK Šibenik

 

Autor: Peter Cuninka

Nie je možné pridávať komentáre.