feb 09, 2022

Do jarnej časti Fortuna ligy sme pripravení

 

 

V stredu popoludní sa v priestoroch Štadióna Antona Malatinského – City Arena v Trnave konala tlačová konferencia klubu ŠKF ORION TIP Sereď pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy 2021/2022.

 

Na otázky prítomných novinárov za klub ŠKF ORION TIP Sereď odpovedali: Marián Černý (generálny manažér), Juraj Jarábek (tréner mužstva) a Adam Morong (za hráčsku kabínu).

 

“Pripravovali sme sa tak, aby sme boli čo najlepšie pripravení do jarnej časti súťaže. Mali sme určite nejaké plány, čo sa týka napríklad sústredenia. Žiaľ, situácia s koronavírusom nám to neumožnila, riešili sme to situačne. Aj napriek tomu, že sme mali dva týždne COVID-19 sa nám napokon podarilo krátke sústredenie v Maďarsku, za čo sme boli veľmi radi,” povedal na úvod generálny manažér klubu Marián Černý.

 

“Ešte stále je otvorený príchod jedného zaujímavého futbalistu na stopérsky post,” povedal na dnešnej tlačovej konferencii pred štartom jarnej časti Fortuna ligy tréner mužstva Juraj Jarábek. “Musím povedať, že som spokojný s tým, ako sa nám podaril tím doplniť na náš štýl hry. Verím, že sa dostaneme do prvej šestky, čo je náš športový cieľ,” doplnil kouč Serede.

 

Slová trénera potvrdil za hráčsku kabínu Adam Morong: “Myslím si, že chalanov, ktorí odišli, sme nahradili veľmi dobre. Kvalita v mužstve je veľmi veľká. Samozrejme, až ligové zápasy to ukážu, pretože príprava je jedna vec a súťaž druhá. Pripravení sme však dobre, mužstvo má silu.”

 

Do jarnej časti Fortuna ligy vstúpime už v piatok zápasom na pôde Michaloviec. Na Zemplín vycestuje mužstvo už vo štvrtok a prespí v hoteli na Zemplínskej Šírave. Z pohľadu boja o prvú šestku pôjde o takpovediac “šesťbodový” duel.

 

“Tešíme sa na Michalovce, verím, že štart do ligy sa nám podarí podľa predstáv. Doma sme s nimi prehrali, bude to vyrovnané. Pozeráme sa však na seba, máme to vo vlastných rukách, určite ideme do každého zápasu s tým, aby sme vyhrali,” uviedol tréner Juraj Jarábek.

 

Na tlačovej konferencii zaznela aj otázka ohľadom rekonštrukcie štadióna v Seredi. Za klub sa vyjadril generálny manažér klubu Marián Černý: “Výstavba štadióna je projekt, ktorý patrí pod mesto Sereď. Pevne veríme, že sa štadión postaví a splníme infraštruktúrne kritériá. Za klub môžem povedať, že určite splníme ekonomické a pevne verím, že aj športové. Sme optimisti a verím, že to dobre dopadne.”

 

ODCHODY:

Dejan Iliev (AS Trenčín), Ayotunde Ezekiel Ikuepamitan, Andrej Kadlec (MTK Budapešť), Alexander Tóth, Nikola Gatarič, Bernard Karrica, Dominik Kříž, Ondřej Machuča (FK Fotbal Třinec), Samuel Prachar (FK Pohronie), Ľubomír Michalík (FC Slovan Galanta)

 

PRÍCHODY:

Martin Košťál (Jagiellonia Bialystok), Todor Todoroski (FK Radnički Niš), Martin Šulek (voľný hráč), Petr Bolek (MFK Karviná), Andrej Fábry (FC DAC 1904 Dunajská Streda, hosťovanie)

 

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY – VÝSLEDKY:

 

ŠKF ORION TIP Sereď – KFC Komárno 1:1 (1:0)

Góly: 4. Haša – 76. Ganbayar

 

Gyirmót FC Györ – ŠKF ORION TIP Sereď 1:5 (0:3)

Góly: 85. B. Németh – 22., 32. a 44. Haša, 61. Radič, 87. Todoroski

 

ŠKF ORION TIP Sereď – FC Rohožník 3:2 (1:0)

Góly: 26. Mićin, 70. Košťál, 86. Haša – 52. Hermann, 75. Škuta

 

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF ORION TIP Sereď 1:2 (1:1)

Góly: 20. Barseghyan – 29. a 54. Haša

 

Najlepší strelec: Roman Haša – 7 gólov

Bilancia: 4 zápasy: 3 víťazstvá – 1 remíza, 0 prehier, skóre: 11:5

 

Káder ŠKF ORION TIP Sereď – jarná časť Fortuna ligy 2021/2022:

 

Brankári:

Martin Chudý, Petr Bolek, Mathew Yakubu, Tomáš Šípka

 

Obrancovia:

Todor Todoroski, Martin Šulek, Roberto Dias Correia Filho, Tomáš Hučko, Haiderson Hurtado Palomino, Matúš Katunský, Mihajilo Popovič, Roko Jureškin

 

Stredopoliari:

Marin Ljubičič, Daniel Iglesias Gago, Martin Košťál, Andrej Fábry, Adam Morong, Petar Mićin, Denis Potoma, Yann Michael Yao, Sanusi Ridwan, Moses David Cobnan

 

Útočníci:

Dominik Radič, Roman Haša

 

Trénerský štáb:

Tréner: Juraj Jarábek

Asistent trénera: Roman Hudec

Kondičný tréner: Michal Kukučka

Tréner brankárov: Roland Praj

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Nie je možné pridávať komentáre.