mar 19, 2022

Na pôde Slovana s vysokou prehrou

 

 

3. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy – skupina o titul:

 

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF ORION TIP Sereď 5:1 (1:1)

Góly: 40. Kašia, 54. Barseghjan, 60. Šaponjič, 80. a 84. Green – 8. Yann Yao

ŽK: Morong, Ljubičič (ŠKF ORION TIP Sereď)

Rozhodovali: Prešinský – E. Weiss, Košecký

Divákov: 3 018

 

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Hrnčár, Kašia (88. Abena), Božikov, Vernon De Marco – Mustafič (75. Agbo), Rabiu – Barseghjan, Weiss ml. (88. Adler Da Silva), Zmrhal (75. Green) – Šaponjič (75. Čavrič). Tréner: Vladimír Weiss st.

 

ŠKF ORION TIP Sereď: Chudý – Šulek, Ljubičič (83. Popovič), Osmanovič, Jureškin – Dani Iglesias, Mićin – Morong (69. Todoroski), A. Fábry (56. Radič), Yann Yao – Haša (69. Košťál). Tréner: Juraj Jarábek

 

KOMENTÁR ZÁPASU:

 

Do vedenia sa prekvapujúco dostala Sereď, keď sa už v 8. minúte po Morongovom prieniku zblízka presadil Yann Yao. Radosť hostí trvala takmer celý prvý polčas, ale päť minút pred jeho koncom vyrovnal Kašia, ktorému po centri na zadnú žrď predĺžil loptu Šaponjič.

 

Krátko po zmene strán už favorit otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech, chybu brankára Chudého potrestal Barseghjan. 60. minúte zdvojnásobil vedenie Šaponjič a v závere riadneho hracieho času dvoma gólmi prikrášlil víťazstvo domácich striedajúci Green.

 

HLASY PO ZÁPASE:

 

Vladimír Weiss st. – tréner ŠK Slovan Bratislava:

“Ďakujem kolegovi za kompliment k našej hre. Vedeli sme, že Sereď príde uvoľnená a v hernej pohode, vyhrali veľa zápasov a hrali dobre. Viackrát som “Šabličku” (trénera Juraja Jarábka, pozn. red.) vychválil za jeho prácu v klube, pripravovali sme sa na nich. Začali sme v rozostavení 3-4-3, chceli sme rýchlo otáčať hru, využiť rýchlosť Davida Hrnčára a ofenzívnu silu a centre Jaromíra Zmrhala. Zámerom bolo zásobovať Ivana Šaponjiča, no príliš sa nám to nedarilo, aj keď v prvom polčase sme mali nejaké šance. Inkasovali sme po pozičnej chybe, prehrali sme súboj, neskoro sme zavreli pravú stranu a neskoro sme reagovali na nabiehajúceho hráča. Našťastie sme ešte do polčasu vyrovnali po štandardke. Cez prestávku som bol pokojný, veril som mužstvu, že to zlomíme a otočíme. V kabíne sme si ukázali 3-4 zlé veci a 3-4 dobré veci z prvého polčasu, vôbec som nezvyšoval hlas. Hráčov som povzbudzoval, že to príde, a že musíme zápas zvrátiť kvalitou, aktivitou a rýchlejšou hrou na 1-2 dotyky. Veril som, že to v druhom polčase zvládneme, čo sa aj potvrdilo. Dnes dobrý výkon z našej strany, kombinačný, šancí bolo ešte viac. Futbal je o tom, kto spraví viac chýb, prehrá. Dnes sme využili dá sa povedať každú pozičnú či individuálnu chybu súpera, ktorý má dobrých hráčov, no aj na tomto teréne sa niekedy privodí chyba, čo sme využili. S druhým polčasom som spokojný. Sľúbil som hráčom 4 dni voľna v prípade víťazstva v pohárovom i dnešnom zápase. Dodržím to. Od štvrtka sa začneme bez reprezentantov, ktorí si budú plniť svoje povinnosti, pripravovať na Trnavu.”

 

Juraj Jarábek – tréner ŠKF ORION TIP Sereď:

“Myslím si, že sme videli zaujímavý futbal. Vyšlo nám to, čo sme si naplánovali, a čo nám doteraz vychádzalo v každom zápase. Ujali sme sa vedenia, bránili sme v bloku, Slovan to mal ťažké. Mal síce nejaké náznaky, ale vyrovnal po štandardnej situácii, pri ktorej sme neboli dôslední. V druhom polčase sme od hráčov chceli, aby hrali trochu vyššie. Urobili sme však chybu, pomohli sme Slovanu. Súper si to potom určite užíval, hral výborne, na dotyk, v pohybe, naši hráči po treťom góle rezignovali. Slovan vyhral úplne zaslúžene, pre nás dobrá škola a facka zároveň. Prvý polčas bol v poriadku, tam sa nemáme za čo hanbiť. Škoda druhého, Martinovi Chudému to tam nevyšlo, ale to sa stáva, je to výborný brankár, dnes to bol “deň blbec” aj preňho. Ešte raz – dobrý výkon a zaslúžené víťazstvo v podaní Slovana, my ideme ďalej.”

 

Foto: TASR

 

Nie je možné pridávať komentáre.