mar 03, 2022

PREVIEW: Na úvod nadstavby proti Trnave

 

 

1. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy – skupiny o titul si zmeriame sily s trnavským Spartakom. Zápas je na programe v sobotu 5. marca 202215:00 hod. na Štadióne Antona Malatinského – City Arena v Trnave.

 

ŠKF ORION TIP Sereď v 22. kole základnej časti Fortuna ligy zdolal FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – 2:1. Zverenci trénera Juraja Jarábka ukončili základnú časť ligovej súťaže na historickom 5. mieste tabuľky.

 

FC Spartak Trnava naposledy uhral bezgólovú remízu na pôde bratislavského Slovana. Domáci klub nastúpi v sobotu bez vykartovanej opory tímu – Martina Škrtela (pozn. päť žltých kariet).

 

Náš sobotňajší súper v utorok postúpil do štvrťfinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu, keď v Košiciach zvíťazil 2:1. Premiérový gól vo farbách Spartaka Trnava zaznamenal Martin Škrtel, druhý gól a zároveň postupový strelil Milan Ristovski.

 

ŠKF ORION TIP Sereď v troch jarných dueloch nazbieral 9 bodov. Na svojom konte máme aktuálne 32 bodov.

 

“Po zimnej prestávke sme išli do toho s tým, že možnosť dostať sa do hornej šestky je veľmi reálna. Nakoniec sa to podarilo! V troch jarných dueloch sme všetko podriadili výsledku. Aj keď herný prejav nebol vždy ideálny, vyšlo nám to. Sezóna pre nás nekončí, práve naopak, začína pre nás majstrovská vetva. Veľmi sa tešíme na súboje v TOP6,” povedal útočník Serede Roman Haša.

 

“Myslím, že teraz je ideálna príležitosť zdolať Trnavu, bude im chýbať Škrtel, ktorý je hlavnou postavou súčasného Spartaka. Budeme sa sústrediť na našu hru, ktorá nám vychádza. Verím v bodový zisk,” dodal 29-ročný Roman Haša.

 

V oboch tohtosezónnych vzájomných dueloch bol úspešnejší trnavský Spartak (2:0 – doma, 1:0 – vonku).

 

Oba tímy po 22. kole Fortuna ligy:

FC Spartak Trnava: 2. miesto (13-6-3, skóre: 29:12, 45 bodov)

ŠKF ORION TIP Sereď: 5. miesto (9-5-8, skóre: 28:28, 32 bodov)

 

Duel 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy – skupina o titul: FC Spartak Trnava – ŠKF ORION TIP Sereď (sobota, 5. marca 2022, 15:00 hod.) môžete naživo sledovať aj na streamovacej platforme VOYO!

 

Zápas bude rozhodovať: Ochotnický – Jánošík, Kuba

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: Ján Lauko

Nie je možné pridávať komentáre.