mar 06, 2022

Víťazná séria pokračuje

 

1. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy – skupina o titul:

 

FC Spartak Trnava – ŠKF ORION TIP Sereď 0:1 (0:1)

Gól: 15. Mićin

ŽK: Koštrna – Dani Iglesias, Jureškin, Ljubičič, Popovič

Rozhodovali: Ochotnický – Jánošík, Kuba

Divákov: 1 662

 

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Kóša (75. Čurma), Tumma, Mikovič – Savvidis – Iván, Grič (75. Azevedo), Bukata, Kozak (62. Yusuf Bamidele) – Ristovski. Tréner: Michal Gašparík

 

ŠKF ORION TIP Sereď: Chudý – Todoroski (90. Tahrič), Ljubičič, Šulek, Jureškin – Dani Iglesias (81. Popovič), Mićin – A. Fábry (62. Radič), Haša (90. Osmanovič), Košťál (46. Yann Yao) – Morong. Tréner: Juraj Jarábek

 

KOMENTÁR ZÁPASU:

 

Spartaku chýbal proti Seredi vykartovaný Škrtel, do zostavy sa však po zranení vrátil Kóša. V úvode bola aktívnejšia Trnava, tlačila sa do súperovej šestnástky prienikmi i centrami. Paradoxne však gólovo udrelo na druhej strane. Odkop Savvidisa zachytil v 15. minúte Mićin, pohotovo vypálil spoza šestnástky a Takáč sa po jeho projektile zhruba z 20 metrov len márne naťahoval. Vyrovnať mohol Grič, po Kozakovom centri v dobrej pozícii namieril hlavou nad. Vzápätí zachytil rozohrávku Serede Iván, okamžite prihral Ristovskému, ktorého strelu bez prípravy Chudý vyrazil. Po signále z rohového kopu neuspel ani Iván, ktorý trafil bočnú sieť. Ten istý hráč mal o pár momentov neskôr dobrú príležitosť po priťuknutí od Ristovského, lenže cieľ netrafil. Trnava pokračovala v nápore, hlavou to skúšali Ristovski, strelou Bukata, Gričovo zakončenie v páde Chudý chytil.

 

Seredi sa podarilo v úvode druhého polčasu hru vyrovnať. Spartak pohrozil po hodine hry, dobrú šancu mal Savvidis, zo vzdušného priestoru gól nedal. Štandardku z výhodnej pozície následne nevyužil Iván. Sereď mala veľkú príležitosť v 72. minúte, od Ivána sa lopta odrazila pre Yanna Yaoa, ktorému však tutovku zmaril Takáč. Neskôr po rohovom kope nenamieril presne Ljubičič. Šanca na vyrovnanie sa črtala Bukatovi, no aj jeho technický pokus skončil mimo bránky. Trnave sa už skórovať nepodarilo, aj preto, že v závere zmaril zakončenie Ristovského obetavým zákrokom Ljubičič. 

 

 

HLASY PO ZÁPASE:

 

Michal Gašparík – tréner FC Spartak Trnava:

 

“Pre nás bolo kruté, že sme hneď z prvej strely dostali gól, dovtedy Sereď takmer nebola na našej polovici. Nemali sme problém prejsť cez obranný val súpera, problém bola finalizácia akcií. To nás sprevádzalo celý zápas. Nejaké šance sme si vytvorili, mali sme tam veľa centrovaných lôpt, ale chýbala nám presnosť a efektivita v zakončení. Napriek tomu, že sme využili všetkých ofenzívnych hráčov, ktorých v tíme máme, nedokázali sa presadiť a vložiť do toho svoje ja, že by spravili niečo navyše. V poli sme hrali, ale zápas sa rozhoduje v šestnástkach a tam sme neboli presní a efektívni.”

 

Juraj Jarábek – tréner ŠKF ORION TIP Sereď:

 

“Začína sa bitka o titul, hrá sa o tridsať bodov. Po dobrom taktickom výkone sme vyhrali 1:0 a ideme ďalej.”

 

Foto: TASR

 

Nie je možné pridávať komentáre.