jún 20, 2022

Návrat sereďského futbalu do Serede!

 

 

Po účinkovaní v najvyššej súťaži a cestovania po iných “domovských” stánkoch sa vracia futbal späť do Serede v podobe 3.ligy! Sereď pôsobila v najvyššej súťaži nepretržite od sezóny 2018/19, no vzhľadom na nevyhovujúce podmienky domáceho štadióna musela hrávať na inom štadióne. ŠKF sa preto predstavil v Nitre, Myjave, Zlatých Moravciach, Trnave a raz dokonca aj na bratislavských Pasienkoch. Na pretrvávajúci a neriešený problém však celý klub doplatil núteným koncom v najvyššej súťaži. Aktuálny ročník bol pritom pre Sereď športovo najúspešnejší. Bývalému vedeniu klubu a realizačnému tímu A-mužstva ďakujeme za odvedenú robotu a reprezentáciu ŠKF.

 

Nebola to ľahká cesta udržať v Seredi futbal, ale vďaka správnym ľuďom sa to podarilo. Veľká vďaka patrí mestu a mestskému zastupiteľstvu, poslancom, p. primátorovi Ing. Martinovi Tomčányimu a p. prednostovi Ing. Tiborovi Krajčovičovi za mimoriadnu dotáciu na chod celého klubu v rátane A-mužstva a celej mládeže.

 

Futbal sa doma v Seredi nehral už pár rokov a preto sa ľudia môžu tešiť na domáce zápasy v pravom slova zmysle, pretože okrem mládeže, ktorá na mestskom štadióne hrala svoje domáce zápasy tu konečne bude hrať aj naše A-mužstvo!

 

V štruktúrach klubu takisto nastali zmeny, generálnym riaditeľom sa stal Ivan Minarčíny, ekonomický úsek bude mať na starosti p. Jana Bardiovská, športový riaditeľ mládeže p. Miroslav Greguška sa stal aj športovým riaditeľom celého klubu ŠKF a poskladal nový realizačný tým pre A-mužstvo v zložení: hlavný tréner – Eduard Pagáč, asistent trénera – Martin Krajčovič, tréner brankárov – Jozef Košovan, masér – Marián Mareš a vedúci mužstva – Ladislav Oroszi. 

 

Nové vedenie spolu s trénerským štábom momentálne usilovne pracuje na skladbe nového kádra na sezónu 2022/2023. Začiatok prípravy A-mužstva je naplánovaný  na 4.7., uskutoční sa v domácich podmienkach. O pláne prípravy a prípravných zápasoch, posilách a zložení kádra budeme verejnosť včas informovať.

 

Do začiatku rekonštrukcie štadiónu bude naše A-mužstvo hrávať v Seredi, v prípade rekonštrukcie bude povolenie v rukách SFZ, v prípade neudelenia výnimky bude klub hľadať alternatívy v blízkom okolí. 

 

Drobné zmeny nastali aj v štruktúrach mládeže, trénerom ktorý v klube skončili ďakujeme za odvedenú robotu a prajeme veľa úspechov v športovom aj v osobnom živote. Mládež bude pokračovať v 12-tich kategóriách, ktoré tvorí takmer 200 detí, z čoho je viac ako 85% Seredčanov, zvyšní hráči sú z blízkeho okolia. 

 

V najstaršej kategórií U19 zostáva tréner Jozef Brezovský, novicom v kategórií U17 je Ján Pavlovčík, ktorého týmto v klube vítame! Do kategórie U15 sa posunul Matej Fábry, kategóriu U14 obsadil Tomáš Kavoň, U13 bude mať pod palcom Marcel Rybnikár, kategóriu U12 Dominik Jánoš, U11 Dominik Janček, U11-B Marcel Rybnikár, U10 Ladislav Oroszi, U9 Matej Fábry, U8 a U7 Dominik Janček.

 

Tréner brankárov – Jozef Košovan, masér v dorasteneckých kategóriách – Miloš Macala.

 

Pred začiatkom novej sezóny nás čaká ešte tradičný KEMP, z ktorého sa stáva postupne najväčší futbalový kemp na Slovensku ( v tomto roku je počet prihlásených 97 detí ), ktorý bude prebiehať v dvoch turnusoch a to 4.-8.7. a 11.-15.7.

 

Tešíme sa vysokému záujmu a veríme, že všetky deti si prídu na svoje.

 

Držte nám palce a príďte nás povzbudiť, SEREĎ DO TOHO!!

 

Tento projekt je podporovaný mestom Sereď.

 

Autor: Matej Fábry 

Foto: TASR, 2020

Nie je možné pridávať komentáre.