jún 12, 2023

Hodnotenie sezóny “A” mužstva

 

 

 

 

Krátke zhodnotenie nedávno skončenej sezóny “A” mužstva 2022/2023 od športového riaditeľa klubu Miroslava Gregušku.

 

1. Hodnotenie sezóny
2. Najlepší hráči
3. Záver

 

 

1. Do súťaže sme vstupovali s novozloženým mužstvom a cieľom bolo pohybovať sa na popredných priečkach tabuľky. Výsledky a aj hra boli v jesennej časti kolísavé, doma sme zbytočne strácali body s mužstvami z dolnej polovici tabuľky, zatiaľ čo na na súperových ihriskách sa nám darilo viac. V jarnej časti opäť prišli zbytočné straty, ale teraz na súperových ihriskách (Nové Mesto, Šaľa, Podkonice, Častkovce), kde sme v prvých jarných zápasoch stratili 9 bodov, čo rozhodlo o tom, že boj o prvé miesto bude bez nás. Po určitých zmenách v klube sa kabína zomkla, výkony sa každým zápasom zlepšovali, čo jasne dokazuje štatistika z posledných siedmich zápasov, kde sme stratili iba 5 bodov, skóre 18:6 a to sme hrali v Beluši a v Malženicach, kde naše výkony gradovali. Sme si vedomí, že sa nám podarilo naozaj vyskladať kvalitné mužstvo pre tretiu ligu, čo dokazujú aj posledné zápasy, kde sme proti trom najlepším mužstvám nestratili ani bod (doma/vonku), preto nemôžeme byť spokojní s celkovým tretím miestom. Toto mužstvo má svoju kvalitu a nie v každom zápase sme ju dokázali preniesť na ihrisko a do výsledku.

 

 

2. Nerád hovorím o najlepších hráčoch v kolektívnom športe. V mužstve chceme tímových hráčov, ktorí nebudú viac a ani menej, ako ostatní. Vyskladali sme kostru mužstva so skúsených hráčov, ktorí svojim prístupom a výkonmi boli oporami a popri nich rástli mladí talentovaní hráči, ktorí sú prísľubom do budúcnosti. V jarnej časti sme chceli viac dávať príležitosť mladým hráčom, našim odchovancom, čo sa podarilo, keď do zápasov naskočili chalani s menšou minutážou aj naši chalani z U19 a všetci si svoje miesto zastali.

 

 

3. Mám pre našich priaznivcov výbornú správu, väčšina hráčov vyjadrila záujem pokračovať v klube aj v budúcej sezóne, čo je pre nás zaväzujúce a spolu so sponzormi a mestom Sereď spravíme všetko preto, aby sme posunuli latku kvality o stupeň vyššie.

 

 

Chcel by som sa touto cestou poďakovať všetkým zamestnancom v klube: p. Bardiovskej, p.Banášovi, p.Kiššovej, p.Gašparíkovej, hl.usporiadateľovi P.Farkašovi, hlásateľovi Peter Mano Tomičovi, hospodárovi Ladislavovi Oroszimu a zvlášť gen. riaditeľovi Ivanovi Minarčínimu, ktorý to so mnou nemá ľahké 😉, celému realizačnému tímu, hráčom, všetkým sponzorom, zástupcom mesta Sereď, a samozrejme našim najlepším fanúšikom v súťaži, ktorí sú pre nás tou najväčšou motiváciou. 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Nie je možné pridávať komentáre.