feb 05, 2021

Do jarnej časti súťaže s cieľom zabojovať o hornú šestku

 

 

 

Už najbližší utorok vstúpi ŠKF Sereď do jarnej časti aktuálneho ročníka Fortuna ligy. V dohrávke 18. kola privítame na štadióne v Zlatých Moravciach futbalistov FK Pohronie (14:00). V piatok sa v priestoroch štadióna ŠKF Sereď uskutočnil oficiálny tlačový brífing, ktorého sa zúčastnili tréner a zároveň športový riaditeľ klubu František Šturma, zástupca hráčskej kabíny Tomáš Hučko a generálny manažér klubu Marián Černý.

 

„Sme v štádiu budovania tímu, jeho prestavby, chceme ísť inou cestou. Všetko sa počas zimnej prestávky odvíjalo od odchodov hráčov, bolo tu veľa cudzincov. Apeloval som na to, aby sme išli cestou mladších hráčov, perspektívnejších. Z mužstva odišlo celkovo 12 hráčov, nebolo to jednoduché. Musím poďakovať celému klubu, hlavne vedeniu, že nám pomohli uskutočniť dané odchody. Hráči, ktorí odišli, sa nerozvíjali a nejakým spôsobom stagnovali. Naopak, chceli sme tu nechať hráčov, ktorí pravidelne hrávali a chcú sa zlepšovať. Na tomto chceme stavať,“ povedal na úvod tlačového brífingu tréner a zároveň športový riaditeľ klubu František Šturma.

 

Kormidelník ŠKF Sereď sa vyjadril aj k príchodu hráčov: „Do kádra sme priviedli desať hráčov, päť futbalistov je zo Slovenska. Dotiahli sme reprezentanta do 18 rokov Samuela Prachara, ďalej Alexandra Tótha z juniorky Slovana, ktorý je v širšom kádri SR U21, rovnako sme na prestup získali Denisa Potomu z bratislavského Slovana, je to talentovaný futbalista, ktorý je reprezentantom do 21 rokov. Máme tu aj chorvátskeho reprezentanta do 18 rokov Maria Kvesiča. Snažili sme sa dotiahnuť ešte viac slovenských hráčov, veľkú úlohu však zohralo výchovné za hráčov, aj z tohto hľadiska sme priviedli Španiela Daniho Espinara, Slovinca Mlakara či stopéra z Iránu Salimiho. Okrem nich prišli aj Slováci Stanislav Danko a Andrej Fábry. Z Česka sme dotiahli Ondřeja Machuču.“

 

Na tlačovom brífingu zazneli z úst trénera aj ciele mužstva do jarných fortunaligových bojov. „Ako som už povedal, sme v štádiu budovania mužstva, počas krátkej prípravy sme odviedli kus poctivej práce. Bol by som rád, aby si hráči na seba čím skôr zvykli, chémia v kabíne môže istý čas trvať. Hráči však odvádzajú dobrú prácu, plnia to, čo od nich chceme. Veríme, že sa nám to vráti v ostrých zápasoch. Pokúsime sa hrať o prvú šestku, budeme do posledného zápasu bojovať, aby sme sa tam dostali. Na druhej strane však z toho nechcem robiť vedu, pretože tá prestavba kádra je obrovská, snažíme sa chystať mužstvo už aj na budúcu sezónu,“ priblížil ciele ŠKF Sereď do jarnej časti 48-ročný rodák z českého Nymburku.

 

Počas krátkej zimnej prípravy sme odohrali šesť prípravných duelov, s bilanciou 0-2-4 a so skóre: 5:11. „Odohrali sme šesť zápasov, síce s negatívnymi výsledkami, lebo sme ani jeden nevyhrali. Zo skúseností však vieme, že príprava a majstrovské zápasy sú niečo iné. Všetci veríme, že naladíme formu na prvý zápas s Pohroním a že sa nám ho podarí zvíťaziť,“ povedal za hráčsku kabínu skúsený obranca Tomáš Hučko.

 

„Za vedenie klubu môžem povedať, že sme sa od nového roka snažili sprofesionalizovať športovú stránku klubu. Dali sme si tri predsavzatia, prvým bolo, udržať hráčov, ktorí dostali ponuky z iných klubov (pozn. Iván, Lačný), druhým – priniesť kvalitných hráčov na jednotlivé posty. Veríme, že sa nám to podarilo. Samotné ligové zápasy ukážu, či sme boli úspešní. Tretie predsavzatie bolo, aby mladí hráči boli našimi hráčmi, 4-5 hráči sú už aktuálne v širších nomináciách reprezentácií svojich vekových kategórií,“ skonštatoval na záver tlačového brífingu generálny manažér klubu Marián Černý.

 

Káder do jarnej časti Fortuna ligy 2020/2021:

 

Brankári: Mathew Yakubu, Ayotunde Ezekiel Ikuepamitan, Tomáš Šípka

 

Obrancovia: Iman Salimi, Adam Morong, Ľubomír Michalík, Tomáš Hučko, Martin Mečiar, Martin Slaninka, Alexander Tóth, Tilen Mlakar

 

Stredopoliari: Ondřej Machuča, Filip Tatranský, Stanislav Danko, Denis Potoma, Nicolas Šumský, Daniel Espinar Vallejo, Andrej Fábry, Alex Iván, Denis Bušnja, Roko Jureškin, Alen Mehič, Mario Kvesič

 

Útočníci: Miloš Lačný, Senad Jarovič, Dino Špehar, Samuel Prachar

 

Zmeny v kádri:

 

Odchody: Tidiane Djiby Ba (FC Nitra), Jasmin Čelikovič (Željezničar Sarajevo), Álvaro Pereira, Bankole Olawale Adekuoroye (MFK Zemplín Michalovce), Bae Beom-geun (Negeri Sembilan), Filip Duranski, Filip Pankaričan (Gudja United FC), Carlos Alberto Ibarguen Hinojosa (Técnico Universitario), András Mészáros (Csikszereda)

 

Príchody: Iman Salimi (Tractor SC), Alexander Tóth (ŠK Slovan Bratislava – juniorka), Denis Potoma (ŠK Slovan Bratislava), Tilen Mlakar (FC Koper), Ondřej Machuča (SK Jiskra Rýmařov), Stanislav Danko, Daniel Espinar Vallejo (Vélez CF), Andrej Fábry (FC DAC 1904 Dun. Streda, hosťovanie), Mario Kvesič (FK Přepeře, hosťovanie), Samuel Prachar (FK Železiarne Podbrezová)

 

Autor: Peter Cuninka

Foto: ŠKF Sereď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.